angielski w anglii

Angielski w Anglii – najlepszy pomysł na naukę języka

Każdy wyjazd zagraniczny to świetna okazja, żeby lepiej poznać nowy kraj i jego kulturę, a także by zobaczyć na własne oczy widoki, miejsca i zabytki do tej pory znane wyłącznie ze zdjęć. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i zwiedzać w czasie trwania obozu językowego.

Angielski w Anglii – niezapomniana przygoda

angielski w angliiNajpopularniejsze kierunki obozów językowych w Polsce to kraje Europy Zachodniej, a większość kursantów wybiera takie obozy jak francuski we Francji i oczywiście angielski w Anglii. W tych dwóch krajach to ich stolice są przeważnie wybierane jako dobre miejsce na różnorodne obozy językowe: Londyn i Paryż. Jest to nie tylko wyjątkowa okazja do nauki, przełamania bariery językowej i poznawania języka codziennego, żywego, ale także do pozwiedzania tych dwóch miast. Wyjazdy językowe służą nie tylko nauczaniu samego języka, ale także kultury danego kraju, ponieważ to pozwala na lepsze zrozumienie języka i mentalności jego użytkowników, a często również zrozumieniu, dlaczego w jednym kraju używa się innego zwrotu, by powiedzieć to sami, niż w innym. Ciekawostki językowe, takie jak na przykład użycie wyrażenia „in the street” w Anglii, ale „on the street” w USA to również jedna z rzeczy, które można poznać na wyjeździe. Warto skorzystać z okazji, by zobaczyć na żywo na przykład Łuk Triumfalny, Big Bena, Wieżę Eiffla, Pałac Buckingham, Plac Pigalle, londyńską Tower czy muzea: Luwr, Figur Woskowych, Historii Naturalnej i wiele innych.
Zdecydowanie warto skorzystać z takiej opcji na naukę języka obcego i zwiedzanie jaką są obozy językowe. Pozwalają one zyskać unikalną perspektywę na obcy język i kulturę, a także dają szanse na ich znacznie lepsze zrozumienie. Do tego jako pamiątka pozostają z nami niezapomniane przeżycia i zdjęcia z wyjazdu.