Symptomy takie jak nudnosci, bóle brzucha czy nawet złe samopoczucie powoduje, że zaczynamy szukać przyczyny takiego stanu. Bez recepty dostępnych jest mnóstwo leków, które mogą poprawić sytuacje lecz są to tylko doraźne sposoby radzenia sobie z chorobą. Chcąc na stałe pozbyć się problemu potrzebne jest zrobienie badań i testów. W pierwszej diagnostyce powinno wykonać sie skuteczne testy na bakterie.
Rodzaje polecanych testów na bakterie

Do testów, które wykonywane są na obecność bakterii zaliczamy testy z krwi, kału, oddechowe. Dwa pierwsze można zrobić zarówno w laboratorium analitycznym jak i wykupując w aptece i przeprowadzając go samodzielnie w warunkach domowych. Trzeba mieć na uwadze, że każde domowe badania są mało skuteczne i mogą zafałszować prowidłowy wynik. Konieczna jest zatem konsultacja ze specjalistą, który oceni test, postawi diagnozę i ewentualnie wskaże dalsze kroki. Pobrane próbki umieszka sie w załączonych pojemnikach i czeka określoną ilość czasu na wynik.
Polecany test na bakterie to oddechowy. Jest badaniem bezbolesnym, bezinwazyjnym. Polega na wypyciu specjalnego preparatu. Próbkę pobiera się przed spożyciem oraz po spożyciu roztworu. W jego skład wchodzi 75 mg mocznika wraz z izotopem węgla. Skuteczność poprawnego wyniku szacuje się na 95 %. Ten test pozwala wykryć zarażenie się bakterią Helicobacter pylori. Do objawów obecności tej bakterii zalicza się głównie: bóle brzucha, mdłości, zgagę czy zaparcia.
Pozytywny wynik testów na bakterie zmusza do zmiany diety – wzbogacenia jej w witamine C, E i beta – karoten, rygorystycznego przestrzegania zasad higieny. Wymagana jest natychmiastowa wizyta u lekarza, który wystawi recepte na antybiotyki. Po zakończonej kuracji ponownie wykonuje się wszystkie testy.