BARF dla psów

Bardzo często, szczególnie nowi właściciele zastanawiają się na tym czy najlepiej karmić swojego czworonożnego przyjaciela. Istnieje sporo różnych możliwości w tej materii, który wybór będzie najbardziej odpowiedni dla naszego czworonożnego przyjaciela? Żeby odpowiedzieć na to pytanie najpierw należy poznać naturę naszego zwierzak, odkryć to skąd nasze psy wyewoluowały do dzisiejszej formy.

Jaka dieta dla psów? Diety BARF i inne dla psów

barf dla psaNasze psy domowe, które już od dawien dawna traktujemy jako najlepszych przyjaciół pochodzą od wilka – bardzo wyrafinowanego, przebiegłego drapieżnika, mięsożercy. Poza rozgoszczeniem się w naszych domach na dobre, psy maja wiele wspólnego ze swoimi kuzynami wilkami. Dotyczy to przede wszystkim ich potrzeb żywieniowych. Co udowodnione zostało wielokrotnie podczas licznych badań oraz logicznie biorą sprawę pod uwagę – mięso surowe będzie najbardziej odpowiednim pożywieniem dla naszego psa. Tak samo jak w przypadku ludzi, żywość najmniej przetworzona najlepiej służy również naszym czworonogom. Wspomniany w tytule barf dla psa, jest niczym innym jak dietą, której głównym składnikiem jest surowe mięso pod różnymi postaciami. Zdrowy barfny posiłek dla psa powinien być podzielony na dwie zasadnicze części, które mieszamy ze sobą (lub nie w zależności od preferencji psiego smakosza) i podajemy psu. Posiłek musi składać się z około 80 proc. mięsa (różnych części, różnych gatunków i kości) oraz 20 proc. – warzyw i owoców.

Warzywa i owoce podajemy w formie papki, mogą być surowe lub poddane obróbce termicznej (lepsze są jednak te, w pierwszym wariancie, chociaż równie przyswajalne będą oba). Papka musi zostać dobrze wymielona – taka forma jest najlepiej przyswajalna, jeśli chodzi o pokarmy roślinne dla zwierząt mięsożernych.