Bezpieczeństwo psa w samochodzie

Psy często podróżują z nami w samochodzie. Jednak czy zawsze pamiętamy o tym, by zadbać o ich bezpieczeństwo w trakcie jazdy? Według przepisów pies powinien podróżować na siedzeniu, a nie w bagażniku jak to często ma miejsce. Co zatem zrobić, by pupil był bezpieczny i szczęśliwy w trakcie jazdy?

Specjalne szelki dla podróżnego psa

szelki dla psa do samochoduWiele psów uwielbia jazdę samochodem. Niektóre tak się ekscytują, że nie potrafią chwili usiedzieć w jednym miejscu i ganiają z okna do okna, często ujadając na wszystko co się porusza ulicą. Mimo małej przestrzeni w samochodzie ciężko zapanować nad podekscytowanym pupilem, co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Warto zatem zabezpieczyć ukochanego przyjaciela na wypadek ostrego hamowania, stłuczek czy poważniejszych wypadków. Najlepszym sposobem są szelki dla psa do samochodu. To szelki o specjalnej konstrukcji z dołączoną sprzączką pasa bezpieczeństwa, co umożliwia wpięcie psa w pas, tym samym zabezpieczenie go przed lataniem po całym samochodzie. Powinniśmy zabezpieczać w ten sposób psy każdej wielkości. Dodatkowo świetnym sposobem na wyciszenie podróżującego psiaka jest zasłonięcie okien tak żeby ograniczyć bodźce. Psiak przestanie szczekać i wędrować po samochodzie. Gdy przeszkadza kierowcy można zamontować tymczasową kratkę która uniemożliwi przejście do przodu. To świetny sposób zwłaszcza na duże psiska, które potrafią niespodziewanie całkowicie zasłonić widok kierowcy i spowodować nieszczęśliwy wypadek. Pieski ras małych można przewozić w kontenerkach, ale i te powinny być dodatkowo zapięte pasem.

Bezpieczeństwo każdego podróżującego samochodem jest ważne. Czy to dziecko, dorosły, pies i kot. Każde życie i zdrowie się liczy, dlatego nie bagatelizujmy sprawy i poświęćmy kilkadziesiąt złotych na atestowane szelki do samochodu dla naszego przyjaciela. 

Scroll to Top