BHP na budowie – taśma butylowa i odblaskowa

Na każdej budowie muszą być przestrzegane zasady bezpiecznej oraz higienicznej pracy. Przed rozpoczęciem prac budowlanych jest wykonywany Plan BiOZ (Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia), który opisuje jak te zasady mają wyglądać na tej konkretnej budowie.

Taśma butylowa i inne niezbędny elementy na budowie

taśma butylowa Budowa przede wszystkim musi być ogrodzona, poza tym na jej wejściu mus znajdować się tablica informacyjna, w ogóle co to za budowa. Każdy niebezpieczny wykop powinien zostać odpowiednio oznakowany. Taśmy odblaskowe na pewno spełnią tą rolę. Wystarczy po prostu taki niebezpieczny wykop odgrodzić. Także wszelkie niebezpieczeństwa na budowie powinny być oznakowane, czasem nawet do oznakowania korzysta się z takiej usługi jak wycinanie liter z folii. Ma to na celu stworzenie ostrzegawczych napisów, które maja ostrzegać robotników przed niebezpieczeństwami, które mogą ich spotkać podczas wykonywania danych prac. Także podczas budowy bardzo popularne są znaki ADR. Są to znaki ostrzegawcze, które ostrzegają, że na przykład podczas tych danych prac należy nosić okulary ochronne lub na przykład stopery w uszach lub słuchawki ochronne. Podczas prac z takim elementem jak taśma butylowa pracownic często pracują na kolanach, a więc potrzebne są im specjalne nakolanniki. To także obejmuje BHP na placu budowy. Strój pracownika także powinien być odpowiedni.

Przestrzeganie zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy jest bardzo ważnym aspektem każdej budowy, gdyż wpływa to na bezpieczeństwo pracowników, którzy takową budowę wykonują. Gdy się ich nie przestrzega to mogą zdarzać się wypadki bardzo często na takich budowach.

Więcej na ten temat można znaleźć na stronie http://www.bvformat.pl/kategoria/65_butylowe.html

Scroll to Top