Czy warto zdecydować się na izolację natryskową?

Izolacja termiczna jest bardzo ważna w każdym budynku niezależnie od przeznaczenia.  Zależnie od przegrody zewnętrznej obiektu używa się do jej wykonania różnych materiałów. Najczęściej jest to styropian czy wełna mineralna. Ostatnio coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest wykonywanie izolacji termicznej z pianki poliuretanowej.

Jakie są zalety izolacji natryskowej?

izolacja natryskowaNajczęściej izolację z materiału jakim jest niezawodna pianka poliuretanowa wykonuje się na poddaszu. Jednak czasem również są to ścianki działowe, a także zewnętrzne. Izolacja natryskowa ma wiele zalet, jeśli porównać ją na przykład z wełną mineralną. Po pierwsze krótszy czas montażu. Jest tak dzięki metodzie nakładania – specjalnemu natryskowi. Jeśli jesteśmy przy montażu to także łatwiej się ją montuje, niż wełnę. Nie potrzeba dodatkowych narzędzi czy materiałów. Pianka poliuretanowa bardzo dobrze przyczepia się każdego podłoża. Kolejną zaletą jeśli chodzi o ten rodzaj izolacji, to fakt, że dzięki natryskowi materiał jakim jest pianka może docierać w bardzo trudno dostępne miejsca. Dzięki temu zyskuje się ciągłość izolacji termicznej. Co wpływa na brak powstawania mostków cieplnych przez które szybciej oddawane było ciepło z wnętrza obiektu na zewnątrz. Dzięki temu można zaoszczędzić na ogrzewaniu  domu. Izolacja natryskowa to także świetne rozwiązanie dla alergików i to nie tylko podczas jej montażu, ale także później, podczas użytkowania budynku, materiał jakim jest pianka nie wydziela żadnych alergenów.

Wiele zalet izolacji natryskowej sprawia, że staje się ona coraz bardziej popularna jeśli chodzi o izolację domu. Koszty są mniejsze, łatwiej się ją montuje, ale także ma korzystniejsze parametry cieplne. Dlatego te innowacyjne rozwiązanie izolacyjne jest coraz bardziej modne i właściciele nowych domów sięgają właśnie po nie.

Scroll to Top