Derka na zimę dla wierzchowca

Okres jesienny, zimowy oraz wczesna wiosna to czas w którym najbardziej uważać trzeba na zdrowie naszych koni w stajennych boksach. Zmienna aura naraża zwierzęta na różnego rodzaju choroby. Jednak nie powinniśmy rezygnować z padokowania i zwierzę powinno mieć zapewnioną odpowiednią ilość ruchu.

Jaki strój na zimę dla konia?

derki zimowe dla koniaJeśli obawiamy się o zdrowie naszego wierzchowca, lub wiemy że jest podatny na różnego rodzaju infekcje należy zapewnić zwierzęciu maksymalną ochronę. Można wzbogacić dietę zwierzęcia o odpowiednie składniki odżywcze, suplementy oraz zioła. Ale oprócz tego wskazana jest również odzież ochronna. W tym celu można zakupić odpowiednią derkę. Na rynku dostępne są różnego rodzaju derki. Zatem z pewnością możemy dobrać coś odpowiedniego dla naszego zwierzęcia. Derki dostępne są w wielu modelach. Mamy do dyspozycji derki zewnętrzne, które mają za chronić zwierzę przed deszczem, mrozem oraz wiatrem. Znaleźć możemy również derki zimowe dla konia, które są dodatkowo ocieplane, tak by zapewnić zwierzęciu odpowiedni komfort termiczny. Derki zimowe to specjalny rodzaj derek zewnętrznych, który stosuje się przy występowaniu bardzo niskich temperatur. Jeśli nasz koń lubi przebywać na świeżym powietrzu nawet w okresie zimowym, należy zastanowić się nad zakupem derki. Możemy wybrać taką o odpowiedniej gramaturze dzięki czemu będziemy mogli zabezpieczyć naszego pupila przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Derka to ochrona tułowia, szyi i zadu. Polecane szczególnie dla koni sportowych, które w okresie jesieni i zimowym są strzyżone.

Zmiany pogodowe nie powinny zaburzać rytmu dnia zwierzęcia. Konie powinny mieć zapewniony odpowiedni ruch, a konie uprawiające sport nie powinny mieć ograniczonego dostępu do treningu. Derka doskonale sprawdzi się dla koni aktywnych, ale również tych podatnych na przeziębienia i starszych u których odporność jest znacznie słabsza.

Scroll to Top