Djeco – producent zabawek.

Dzieci dla wielu firm pozostają nadal doskonałym i cennym „targetem”. Aby zaskarbić sobie ich przychylność światowi producenci zabawek, tacy jak: „Campol Babies”, „Wader”, „Fisher Price” prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie ich uwagi. Do tego zacnego grona producentów akcesoriów dziecięcych zalicza się również francuski producent „Djeco”.

Firma ta powstała ponad pięćdziesiąt lat temu i od tamtego czasu zajmuje się produkcją różnego rodzaju zabawek i gier dla niemowląt i dzieci, których w sumie jest ponad dziewięćset. Do najbardziej znanych należą: zabawki wykonane z drewna, puzzle, gry edukacyjne oraz, najpopularniejsze z nich, zabawki kreatywne, czyli takie, których celem zasadniczym jest wspomaganie fizycznego, jak i psychicznego rozwoju dziecka. Zabawki wykonane przez francuskiego producenta cechują przede wszystkim: trwałość i solidność, zastosowanie odpowiedniego rodzaju materiału do ich produkcji oraz bogate, ciekawe i oryginalne wzornictwo. Produkty firmy „Djeco” w chwili obecnej można nabyć w ponad czterdziestu krajach, także w Polsce za stosunkowo niewielką cenę.

Cieszą się one dobrą opinią wśród specjalistów, psychologów, a także, co najistotniejsze wśród samych dzieci i ich rodziców. Potwierdzeniem ich dobrej opinii są liczne nagrody przyznane już niejednokrotnie francuskiemu producentowi w różnych krajach Europy i świata. Symbolem firmowym „Djeco” jest zielona jaszczurka umieszczona w kwadracie.