Dlaczego popularność kreatyny rośnie?

 

Kreatyna jest głównie przechowywana w komórkach mięśniowych, zapewniając szybkie odzyskanie utraty ATP spowodowanej ćwiczeniami, zapewniając w ten sposób i poprawiając jakość i intensywność naszych ćwiczeń. Nadaje się głównie do treningu o wysokiej intensywności i treningu beztlenowego, może pomóc zwiększyć siłę i zwiększyć masę mięśniową.

Jak działa kreatyna?

kreatyna sklepMówiąc najprościej, kreatyna promuje produkcję ATP (adenozynotrifosforanu), który jest źródłem energii dla wszystkich aktywności fizycznych. Kreatyna jest syntetyzowana w wątrobie i zazwyczaj jest magazynowana w mięśniach, w połączeniu z fosforanem tworzy fosforan kreatyny, który szybko uzupełnia zawartość ATP we krwi, aby zapewnić ruch mięśni. W dłuższej perspektywie stosowany jest, aby osiągnąć cel stymulowania mięśni. Ogólnie, kreatyna znajduje się w żywności, takiej jak ryby i mięso, ale w małych ilościach. Pół kilograma mięsa może dostarczyć tylko jeden gram kreatyny. Nie można osiągnąć dziennego spożycia 5-20 gramów dla rosnących mięśni i 2,5 do 10 kilogramów mięsa, co nie jest możliwe, więc suplementy kreatynowe są mile widziane u sportowców. Zwiększenie masy mięśniowej dzięki suplementom kreatynowym jest popularna w kulturystyce i świecie sportu, ponieważ kreatyna może zwiększyć ilość wody w komórkach i zwiększyć mięśnie, a ponadto badania wykazały, że kreatyna zwiększa aktywność komórek satelitarnych i wzmacnia włókna mięśniowe.Wraz z upływem lat na popularności zyskuje kreatyna sklep, w którym można go kupić jest dostępny w każdym większym mieście oraz poprzez internet.

Kreatyna działa pozytywnie na wzmocnienie kontroli mózgu nad mięśniami. Poza korzyściami dla mięśni, oryginalna wydajność mózgu jest również zwiększona przez obecność kreatyny, badania wykazały, że kreatyna może skrócić czas reakcji, poprawić równowagę i nastrój.

 

Scroll to Top