Dlaczego warto ubierać koszule nocne?

Większość kobiet uważa, że piżamy są wygodniejsze niż koszule nocne. Jednak coraz częściej można usłyszeć o dobroczynnym wpływie na zdrowie koszul nocnych, które odpowiednio dopasowane są również wygodne jak druga skóra.

 Przewiewność koszuli nocnej

koszule nocneJako największą zaletę koszul nocnych, każdy zapytany odpowie, że są o wiele bardziej eleganckie i kobiece niż piżamy. Jest to ich niewątpliwy argument za posiadaniem kilku koszulek z naturalnych, oddychających materiałów, które po założeniu pozwolą poczuć się seksownie i poprawią humor nawet po bardzo ciężkim dniu. Jednak koszule nocne mają także dobroczynny wpływ na zdrowie kobiet. Coraz częściej lekarze udzielający się na mediach społecznościowych i prowadzących prozdrowotne blogi zalecają tak zwane wietrzenie, czyli spanie bez dolnej części bielizny, które pozwala na zmniejszenie liczby infekcji i dbanie o odpowiedni skład flory bakteryjnej. Koszule nocne są idealną bielizną pozwalającą na przeprowadzenie tego typu terapii bez obawy o kompromitujące sytuacje. Ponadto chłodne i zwiewne koszulki nocne doskonale sprawdzają się w letnie noce, gdy ze względu na upał ciężko znaleźć wystarczająco chłodne miejsce do odpoczynku. Podczas gorąca i duchoty najlepsze są śliskie materiały jak satyna i jedwab albo jego domieszki, które będą dobrze odprowadzać pot. Wybierając koszulę nocną warto kierować się też wygodą użytkowania. Dlatego rozmiar musi być dopasowany do naszych wymiarów, a nawet zapewniać sporo luzu, aby podczas snu można było swobodnie się obracać z boku na bok.

Wpływ spania w koszulach nocnych na zdrowie kobiet jest niebagatelny. Świadczy o tym fakt, że niemalże wszystkie modele piżam dla świeżo upieczonych mam stosowanych po porodzie to właśnie koszule, nie zaś dwuczęściowe piżamki.

Scroll to Top