Do odzyskania zagranicznego VAT potrzebni specjaliści

Jak w łatwy sposób można odzyskać zapłacony za granicą podatek VAT? Trzeba znaleźć księgowego bądź biuro rachunkowe, które zajmuje się profesjonalnym odzyskiwaniem VAT z zagranicy. Nie jest to łatwy proces, bo rozliczenie idzie przez zagraniczne urzędy podatkowe. Jeśli mamy dobrego specjalistę to na pewno proces ten będzie o wiele łatwiejszy.

Kto się zajmuje odzyskiwaniem zagranicznych podatków?

odzyskiwanie podatku vat z zagranicyPolskie firmy, które dokonują zakupów towarów i usług za granicą, mają prawo do odzyskania zapłaconego w tych transakcjach podatku. W wielu przypadkach są to bardzo duże kwoty idące często w dziesiątki tysięcy złotych. Takie kwoty na pewno warto odzyskać i przedsiębiorcy mają tego pełną świadomość. Dlatego właśnie większość dużych firm odzyskiwanie podatku VAT z zagranicy zleca bezpośrednio swojemu biuru księgowemu czy rachunkowemu. Biura zajmują się prowadzeniem pełnej rachunkowości i księgowości takiej firmy, a przy okazji również obsługują międzynarodowe rozliczenia podatkowe. Jeśli firma ma do odzyskania zagraniczny VAT to po prostu obsługujące ją biuro księgowe się tym zajmuje. Może jednak zdarzyć się tak, że biuro rachunkowe nie obsługuje zagranicznych podatków. To żaden kłopot, bo w każdym mieście działa mnóstwo biur rachunkowych i specjalistów, które taki podatek mogą pomóc odzyskać. Każda firma, która kupuje cokolwiek za granicą, powinna od razu znaleźć specjalistę od odzyskiwania zapłaconych tam podatków.

Duże biura rachunkowe, które obsługują firmy działające na skalę międzynarodową, zajmują się również odzyskiwaniem podatku VAT zapłaconego w zagranicznych transakcjach. Jeśli firma korzysta z biura, które tego nie robi, to zawsze może znaleźć specjalistę od rozliczania międzynarodowych podatków. Jest to bardzo łatwe, bo takich księgowych jest bardzo wielu.