Dodatkowy slot układu graficznego

 

Większość kolegów gamerów podrasowuje maszyny do coraz wyższych standardów i mocniejszych osiągów. Zrozumiałe, patrząc na coraz to większe wymagania nowych gier i konieczność wymiany przestarzałych podzespołów. Dla fanów starych tytułów, jednak, ciągłe zmiany sprzętu wiążą się często z nieprzewidzianymi problemami.

Rozszerzenie układu graficznego komputera

riser pciCzęsto zdarza się sytuacja, w której starsze gry nie są obsługiwane przez nowe układy graficzne. Nowe technologie często nie są tworzone tak, by być kompatybilne ze starymi, przez co często gracze preferujący stare, sprawdzone tytuły muszą pozostać przy przestarzałym sprzęcie, lub szukać oprogramowania fanowskiego, często posiadającego niezbyt satysfakcjonujące osiągi. Dla wielu graczy w takiej sytuacji, rozszerzenie do slotu układu graficznego typu riser pci jest doskonałym rozwiązaniem. Umożliwia ono podłączenie dodatkowej karty graficznej w taki sposób, by komputer mógł używać zasobów z obu układów jednocześnie, lub pojedynczo, w zależności od ustawień. Dla fanów starych tytułów jest to o tyle korzystne, iż mogą spokojnie korzystać z nowych technologii do grania w nowe gry, a stary układ przydzielić do obsługi programów starszych, nie obsługiwanych przez nowoczesne układy graficzne. Pozwala to również na znaczne polepszenie działania starego układu, który może być wspomagany zasobami z drugiej karty graficzne.

Po odpowiednim zaprogramowaniu i ustawieniu kart graficznych, mogą one również współdziałać jako jeden układ, aczkolwiek do takiej funkcji potrzebny jest riser najwyższej jakości, umożliwiający płynny przepływ danych z obu kart jednocześnie. Rozszerzenie pozwala również na przełączanie pomiędzy dwoma kartami, wyłączając nieużywany układ gdy nie jest on potrzebny.

Więcej informacji na stronie: www.elexpress.pl

 

Scroll to Top