Drzwi techniczne do garażu i kotłowni

Architekci zajmujący się projektowaniem nowoczesnych domów zalecają zrobienie osobnych drzwi z zewnątrz do domowej kotłowni oraz garażu. W każdym domu kotłownia umieszczona jest zawsze na parterze przy którejś ze ścian budynku. W kotłowni trzyma się opał, a jego wnoszenie będzie o wiele łatwiejsze przy wykorzystaniu osobnego wejścia.

Drzwiom technicznym nie zaszkodzi pył i brud

drzwi techniczneOsobne wejście do kotłowni czy garażu robi się zawsze z boku domu tak, żeby nie było ono widoczne od strony ulicy. To są pomieszczenia techniczne, więc każdy architekt stara się odpowiednio zamaskować wejście do takich pomieszczeń. Korzystając z kotłowni bardzo często przechowuje się w niej opał, który może być zarówno workowany jak i wsypany luzem. Jego wnoszenie będzie się odbywało bocznym wejściem z zewnątrz. W takim wejściu montuje się specjalne drzwi techniczne, które nie mają pełnić funkcji reprezentacyjnej, ale mają być odporne i wytrzymałe. I takie właśnie są, dlatego ten rodzaj drzwi stosuje jest od razu uwzględniony w projekcie budowlanym. Drzwi techniczne są odporne na węglowy pył czy nawet na mocny brud. Nie zaszkodzi im zmienna temperatura ani wilgoć czy woda. Takie drzwi bardzo łatwo się otwierają i zamykają a zastosowane w zamkach mechanizmy pozwalają na ich bardzo częste używanie. Drzwi zrobione są z metalu, dzięki czemu są odporne na próbę ich sforsowania. Można je zamontować i mieć przy tym poczucie bezpieczeństwa.

Decydując się na uwzględnienie w projekcie budowlanym osobnego bocznego wejścia do kotłowni czy do garażu można od razu zapytać o rodzaj proponowanych drzwi. Każdy architekt powie, że jedyną opcją są drzwi techniczne wykonane z mocnego materiału, ale jednocześnie odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Drzwi odporne są również na kurz, pyłki i wodę.