Eksploatacja sprężarki śrubowej

Koszt użytkowania każdej maszyny uwzględnia cenę zakupu oraz środki, przeznaczone na bieżącą eksploatację. W wypadku urządzeń elektrycznych, główne wydatki dotyczą energii elektrycznej, która je napędza. Choć sprawdzone rozwiązania funkcjonują w technice od wielu lat, rozwój materiałoznastwa i sterowania elektronicznego sprawia, że pojawiają nowe możliwości, tak w zakresie zwiększania sprawności, jak i oszczędności.

Ekonomiczne sprężarki śrubowe

sprężarka śrubowaKoszty ekspoltacji nabierają szczególnego znaczenia przy urządzeniach, przystosowanych do pracy ciągłej. Należy do nich sprężarka śrubowa. Zaawansowana technika sterownicza i nowoczesna armatura pozwalaja na precyzyjne sterowanie pracą urządzenia. Dotychczas ogromną bolączka tego typu kompresorów były straty ciepła, sięgające 95% doprowadzonej energii, niezależnie od rodzaju używanego paliwa.  Zastosowanie układów odzysku ciepła sprawia, że maleją nie tylko koszty związane z bieżącą pracą maszyny, ale jednocześnie – pośrednio – maleje emisja CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. Wykorzystywane w kompresorach mechanizmy śrubowe generują równy rozkład sił, które działają na na mechanizm śrubowy. Sprawia to, że wirujące elementy, takie jak łożyska, zyskują większą trwałośc. Dodatkowo, mechanizm śrubowy sprawia, że cały kompresor ma niższą masę, a jednocześnie zapewnia większą wydajność.

Nowoczesne rozwiązania techniczne, tak w zakresie elektroniki, sterowania, jak i nowych materiałów, sprawiają, że powstają urządzenia o większej efektywności, a jednocześnie bardziej ekonomiczne. Dzięki temu maleje niekorzystny wpływ na środowisko naturalne, a jednocześnie maleją koszty produkcji. Pozwala to na większą konkurencyjność cenową produktów firmy, a co za tym idzie, większą sprzedaz produktów lub usług.