Fotelik dla dziecka

Mając małe dziecko i chcąc z nim podróżować samochodem, musimy wyposażyć się w fotelik. Po pierwsze wymaga tego prawo, a po drugie każdy chyba dba o zdrowie swojego dziecka i wie dobrze, że małe dziecko na zwykłym fotelu w samochodzie, przypięte jedynie pasami nie jest w stu procentach bezpieczne. Foteliki nie są drogie, więc warto kupić i mieć spokojną głowę.

Najlepszy fotelik samochodowy dla dziecka

foteliki samochodowe espiroIstnieje kilka rodzai i rozmiarów fotelików, dopasowanych do wieku i wzrostu dziecka. Dobrze dopasowany fotelik daje prawie stuprocentową ochronę dla naszej pociechy podczas podróży samochodem osobowym. Foteliki samochodowe espiro charakteryzują się bardzo długą żywotnością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Pianka, z której skonstruowany jest cały fotelik, ma zdolność tłumienia uderzenie, nie przenosząc go na dziecko. Fotelik w przypadku działania na niego jakiejś siły odkształca się delikatnie, tłumiąc uderzenie, a następnie wraca do swojego pierwotnego kształtu. Fotelik przymocowany jest do fotela w aucie, przy pomocy specjalnych zaczepów i pasów, skutecznie unieruchamiając go w jednego pozycji, tak aby nie było możliwości suwania się fotelika po tylnej kanapie w samochodzie. Na szczególną uwagę zasługują pasy w foteliku, którymi przypinamy dziecko, zazwyczaj mamy do czynienia z bardzo wytrzymałymi pasami szelkowymi, które są bardzo odporne na zerwania. Same zapięcia wyposażone są w specjalny system, który uniemożliwia rozpięcie się pasów podczas jazdy.

Kupując fotelik dla własnego dziecka, nie należy oszczędzać, lepiej dołożyć kilkadziesiąt złotych i mieć pewność, że nasze dziecko jest bezpieczne. Montując fotelik u siebie w aucie, trzeba to robić zgodnie z instrukcją producenta, dzięki temu będzie on odpowiednio przymocowany.