Fotograf Bydgoszcz – usługi

fotograf

W dzisiejszych czasach fotografowie wyrastają niemalże jak grzyby po deszczu. Każdy właściciel cyfrowej lustrzanki mieni się fotografem, myśląc, że sprzęt dokona za niego całej pracy i to sprzęt jako jedyny robi zdjęcia. Mając więc drogi aparat myśli, że będzie robił nim drogie zdjęcia. Oczywiście, pierwszy kierunek, w jakim idzie taki domorosły fotograf Bydgoszcz. Wydaje się mu, że fotografia ślubna i zdjęcia ślubne to tak banalnie prosty temat, że można się na nim uczyć i na nim budować swoją markę. Tymczasem jest zupełnie inaczej.

Fotograf ślubny to powinna być osoba, która ma już ugruntowaną pozycję, ma umiejętności, wiedzę i przede wszystkim doświadczenie. Fotografuje bowiem zdarzenie i emocje, których nie da się powtórzyć, nie da się ich ponownie zaaranżować. Ma tylko ten jeden moment, tę jedną chwilę i musi tę chwilę wykorzystać teraz i już. Musi wiedzieć, kiedy nacisnąć spust migawki, a kiedy poczekać na ciekawsze emocje. Dzięki takiej wiedzy, wyczuciu i doświadczeniu, fotografia ślubna, jako rodzaj fotografii reportażowej może osiągać bardzo wysoki poziom i dawać wielka przyjemność obdarowanym zdjęciami. Zdjęcia ślubne to też kluczowa pamiątka dla pary młodej po tak ważnym dniu. To główna i niepowtarzalna pamiątka. Dlatego też okazja, w której może ta pamiątka powstać nie może być zmarnowana. Zdjęcia ślubne muszą być więc nie tylko technicznie i jakościowo doskonałe, ale także koncepcyjnie. Pomysł uchwycenia chwili ma wielkie znaczenie i odgrywa istotną rolę. To właśnie dzięki kreatywności fotograf ślubny zasługuje na docenienie lub krytykę. Jego kreatywność może sprawić, że zdjęcia ślubne, nie tylko uwiecznią osoby, ale ich charakter i specyfikę. Brak tej kreatywności to tylko postacie upozowane, sztucznie ustawione i oderwane od rzeczywistości.

Zdjęcia może i technicznie dobre, ale jednocześnie bez wyrazu, bez historii i bez emocji. Nie niosą za sobą żadnej treści, nie mówią nic oprócz strojów i uwiecznionych osób. Nie niosą ze sobą przekazu i ładunku, których te właśnie zdjęcia powinny być pełne po brzegi.