Funkcje bramek obrotowych

Bramki obrotowe są nierozłącznym elementem wyposażenia wielu miejsc. Dziś możemy je spotkać nie tylko, na lotniskach, w sklepach czy innym publicznych miejscach o dużym natężeniu ruchu, ale również w wielu firmach i biurowcach. Umożliwia to kontrolowanie czasu pracy pracowników, a w przypadku większej firmy ich identyfikacje. 

Bramki obrotowe – tripody

tripod bramkaW większości przypadkach bramki obrotowe wykonane są ze stali nierdzewnej. Ma to za zadanie maksymalnie wydłużyć czas użytkowania urządzenia, oraz w niektórych przypadkach umożliwia to umiejscowienie jej nawet na zewnątrz budynku bez konieczności zadaszenia. W takich przypadkach musi jednak zostać zastosowany odpowiedni rodzaj materiału. Najbardziej znanym rodzajem jest tripod bramka, z którą mamy styczność właściwie na co dzień. W wielu supermarketach zostało zastosowane to rozwiązanie umożliwiające przejście klientów tylko w jedną stronę. W momencie kiedy przejdą przez obrotową bramkę, nie mają możliwości przejścia przez nią z powrotem. Bardzo ważną częścią powstawania tego typu urządzeń jest zastosowanie przepisów przeciwpożarowych. Bramki w momencie otrzymania sygnału o zagrożeniu, opuszczają ramiona, aby proces ewakuacji mógł przebiec szybko i sprawnie. Wówczas zastosowana w wielu przypadkach w biurowcach konieczność przykładania identyfikatora pracowniczego nie jest brana pod uwagę. W większości przypadków jeśli interesuje nas zakup bramek obrotowych, firma dostarczająca nam je zapewnia również możliwość montażu zgodnie z obowiązującymi przepisami. 

Zastosowanie bramek obrotowych z pewnością odmieniło sposób działania wielu miejsc publicznych i biurowców. Pozwalają one na zachowanie porządku w dużych skupiskach ludzi. Dodatkowo możliwość wbudowania różnych funkcji takich jak na przykład systemy kontroli dostępu czy rejestracja czasu pracy są niezwykłym atutem tych urządzeń. 

Scroll to Top