Jak ważne są stoliki przedszkolne

Niewiele osób wie, jak ważne jest to, by meble, które znajdują się w przedszkolach były dobrze dobrane. Praktycznie w momencie, w którym dzieci rosną najistotniejsze jest to, by ich kręgosłupy rozwijały się dobrze i prawidłowo.

Jednym z ważniejszych mebli są stoliki przedszkolne.

stolik przedszkolny

Sam przekonałem się o tym na własnej skórze, gdy w moim przedszkolu zostały zamontowane stoliki gorszej jakości. Dzieci nie chciały przy nich siedzieć, skarżyły się też na bóle kręgosłupa. Odkąd jednak tylko każdy stolik przedszkolny został zamieniony na nowszy i nowocześniejszy widzę, że dzieci są tutaj znacznie szczęśliwsze. Chętniej siadają do stolików gdy odbywają się zajęcia i nie mają żadnych przeciwwskazań ku temu, by na przykład na nich nie siedzieć podczas rysowania czy nauki pisania. Nie każdy jednak jest świadomy tego, że zwykły stolik przedszkolny może mieć aż takie przełożenie na samopoczucie dziecka. Początkowo sam nie dowierzałem, że jest to wyłącznie wina stolików – doszukiwałem się, że być może przedszkolanki robią coś źle, albo sala jest zbyt chłodna lub zbyt ciepła. Wymiana stolików przedszkolnych rozwiązała problem całkowicie, dlatego musiałem sam przed sobą przyznać, że to własnie to było czynnikiem, który decydował o zadowoleniu dzieci z przebywania w przedszkolu. Od teraz wiem, że meble, tak samo jak zresztą wszystko inne, w przypadku małych dzieci jest niezmiernie ważne, i warto jest poświęcić więcej czasu na dobre poznanie produktu, który zamierza się kupić. W końcu mogłem od razu kupić takie stoliki, jakie powinny tam stać.

Odtąd przy każdym zakupie do mojego przedszkola każdy produkt poddawałem szczegółowym oględzinom. Póki co udało się w ten sposób zapobiec kilku zakupom, które na pewno nie odbiłyby się pozytywnie na samopoczuciu dzieci.

Scroll to Top