Jak zachować młodą i sprężystą skórę – serum do twarzy

Ostatnio olbrzymią popularnością cieszą się kosmetyki naturalne. Różne przedsiębiorstwa prześcigają się w wymyślaniu nowszych przepisów na swoje kosmetyki, skłaniając do ich nabywania kolorowymi etykietami. Zanim jednak postanowimy nabyć taki towar, dobrze jest zapoznać się z najistotniejszymi informacjami na temat udostępnianych kosmetyków a także tym, co mają one w składzie oraz co chowa się za tymi trudnymi nazwami.

W związku z rozwinięciem się technologii a także nasilenia materializmy, ludzie coraz intensywniej narażeni są na toksyczne działanie różnych składników, które silnie uczulają. Wywołane jest to faktem umieszczania różnych konserwantów do kosmetyków, które w dłuższej perspektywie czasu szkodzą, niż pomagają. Zazwyczaj na uczulenie narażają są osoby o wrażliwej skórze, więc one szczególnie muszą uważać na składniki w kosmetykach, które używają. Poniżej kilka przykładowych substancji, które częstokroć używane są w kosmetykach takich jak kremy do twarzy czy mydła. Dodatki zapachowe – najczęściej nienaturalnie wytworzone, tak jak przykładowo aldehyd cynamonowy. Jest to związek chemiczny, który genetycznie znajduje się w olejkach eterycznych cynamonu, jakkolwiek przez szybkie utlenianie zwykle tworzy się go za pomocą alkoholu, co oznacza, że produkty w składzie z nim mogą drażnić skórę. Pigment oraz amoniak – zwykle wykorzystywane w farbach do włosów, więc kobiety poszukujące idealnych fryzur ślubnych muszą uważać. Nawet naturalne pigmenty z henny mogą uczulać ciało, a szczególnie tak delikatne miejsce, jakim jest skóra głowy. Na dodatek, zawarty w farbach do włosów amoniak na włosy działa niesamowicie brutalnie, uszkadzając je, choć jednocześnie nadaje mocniejszy kolor.

To, jakie serum do twarzy postanowimy stosować, zależne jest w szczególności od nas, jednakże dobrze jest skierować uwagę na to, jak reaguje nasza skóra na dane składniki. Osoby, które poszukują dobrych, sprawdzonych naturalnych kosmetyków mogą skorzystać z oferty firmy Dresdner Essenz albo Ziaja.