Jaki jest koszt siłowni zewnętrznej?

Jestem dużym zwolennikiem kulturystyki. Dużo ćwiczę, ale nie lubię chodzić na siłownię. Jest tam za dużo ludzi, a urządzenia czasami wyglądają jakby były nie czyszczone tygodniami. Zbliżało się lato, dlatego postanowiłem, że przynajmniej na okres letni zrobię sobie na podwórku przed domem siłownię zewnętrzną. Byłem ciekawy, ile wynosi koszt takiego przedsięwzięcia.

Zdecydowałem się zrobić siłownię zewnętrzną

siłownia zewnętrzna cenaPoszukiwania odpowiednich informacji rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: siłownia zewnętrzna cena, i zacząłem przeglądać oferty. Szybko udało mi się znaleźć odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Koszt takiej siłowni zewnętrznej jest oczywiście uzależniony od jej wielkości. Mnie zadowalało kilka podstawowych urządzeń. I tak umiałem zrobić z nich pożytek na długie treningi. Koszt takiej siłowni, kupno sprzętu i ich montażu, a także odpowiednia konserwacja wynosił średnio około 10 – 13 tysięcy. Uważałem, że nie jest to zbyt wygórowana kwota. Tym bardziej, że inwestycja zacznie się zwracać, kiedy przestanę kupować karnety na siłownię. Gdybym chciał zakupić więcej urządzeń do mojej siłowni zewnętrznej musiałbym się liczyć z kosztem 20 – 30 tysięcy złotych. Wysoka cena za urządzenie takiej siłowni wiązała się przede wszystkim z tym, że szukałem dla siebie wysokojakościowego sprzętu, który przetrwa minimum kilkanaście lat.

Mógłbym się oczywiście zdecydować na sprzęt gorszego gatunku, wtedy cena takiej siłowni zewnętrznej mogłaby spaść nawet o połowę, ale należy wziąć wtedy pod uwagę fakt, że taka siłownia posłuży nam co najwyżej przez kilka sezonów, po czym urządzenia nie będą już tak sprawne i funkcjonalne. Zdecydowałem się założyć sobie taką siłownię zewnętrzną na podwórku przed domem. Byłem z niej bardzo zadowolony.