Jaki zegarek wybrać?

 

Niby godzinę można sprawdzić na smartfonie, a jednak zegarki wcale nie odchodzą do lamusa. Co więcej, wybór czasomierzy jest tak spory, że czasem podczas zakupu bardzo trudno się zdecydować, który chcemy nosić na nadgarstku. Wiele zależy od naszego stylu, od okazji, podczas której najczęściej będziemy nosili zegarek, a także od jego przeznaczenia.

A może by tak założyć zegarek z drewna

drewniany zegarek damskiW przypadku zegarka na co dzień najlepszy będzie model casualowy, czyli coś między elegancką klasyką i opcją sportową. Ta ostatnia to oczywiście wybór dla osób, które stawiają na rekreację i aktywność fizyczną. To one potrzebują takich funkcji, jak stoper czy pomiar tętna oraz tempa. Wspomniany już czasomierz na przykład na spotkania biznesowe czy wieczorne wyjścia to koniecznie elegancki, klasyczny model. Do wyboru macie bransoletę albo skórzany pasek, tarcze różnej wielkości, rozmaite kolory. Jeszcze jedna kwestia może decydować o decyzji, na jaki produkt się zdecydować. To eko postawa. Jeśli jesteśmy jej wyznawcami, to może dobrze jest wybrać czasomierz wykonany z ekologicznych materiałów, na przykład drewniany zegarek damski albo męski, nie ma znaczenia. Tego typu produkty stają się coraz bardziej popularne. Dla ich użytkowników to ważne, by pokazać, że dba się o środowisko. Jeśli idzie o drewniane zegarki, to są równie precyzyjne, jak inne modele. Poza tym to dość uniwersalne produkty. Będą pasować do wielu strojów i na różne okazje. Ważna jest także ich niepowtarzalność. W wielu przypadkach nie są to bowiem czasomierze produkowane seryjnie.

Jesteśmy coraz bardziej świadomi, że o naturę trzeba zadbać tak bardzo, jak nigdy wcześniej. Może więc warto mocniej postawić na ekologiczne produkty, także te, które do tej pory nie były w centrum eko zainteresowania. Wybierając drewniane zegarki, będziemy modni, a przy okazji pokażemy, że ważna jest dla nas przyroda.