Jakie pamiątki warto przywieźć z Tybetu?

Istnieje wiele pięknych miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas swojego życia. Jednym z takich ciekawych miejsc jest Tybet, gdzie każdego roku przyjeżdża wielu turystów z całego świata. Będąc w Tybecie większość turystów chce zabrać ze sobą jakąś pamiątkę, która będzie im przypominała o ich podróży. Co zatem warto zabrać ze sobą jako pamiątkę z Tybetu?

Kupno unikatowych gongów oraz mis tybetańskich

unikatowe gongi i misy tybetańskieZwiedzając Tybet warto zabrać ze sobą stamtąd kilka pamiątek, które będą im przypominały o tym wspaniałym miejscu w przyszłości. Wiele osób nie wie jednak co warto przywieść ze sobą z tego miejsca, a zależy im często na czymś charakterystycznym i unikatowym. Jaką unikatową pamiątkę warto zatem przywieźć ze sobą prosto z Tybetu? Świetnym pomysłem mogą być unikatowe gongi i misy tybetańskie. Zarówno gongi, jak i misy tybetańskie są bardzo charakterystyczne dla tamtejszego regionu. W Polsce misy tybetańskie wykorzystuje się na przykład do medytacji. Z tego powodu taka misa nie będzie bezużytecznie stała jako eksponat, a będziemy ją mogli ją również wykorzystać. Warto tutaj również wspomnieć o tym, że taka specjalna misa tybetańska lub gong będzie świetnym prezentem dla naszych znajomych. Jeśli zatem będąc w Tybecie będziemy szukali pomysłu na prezent, to wyżej wymienione misy tybetańskie lub gong będzie strzałem w dziesiątkę. Ile będzie nas kosztowało kupno takiej pamiątki w Tybecie?

Kupno specjalnych mis tybetańskich to wydatek w okolicy kilkuset złotych. Dokładna cena zależy głównie od wielkości takiej misy oraz tego, czy jest ona oryginalna i pochodzi z Tybetu. Osoby chcące kupić dla siebie taką misę tybetańska do medytacji mogą to również z łatwością zrobić w Polsce. Na terenie kraju działają sklepu sprowadzające takie misy za granicy.

Scroll to Top