Jakie tańce warto znać – szkoła tańca Poznań

taniec

Jeżeli należysz do jednych z tych osób, które marzą o tańcu, jednak nie wiedzą jak w parach przybliża a także u wielu ludzi wywołuje gęsią skórkę. Jest parę głównych odłamów należących do tego rodzaju tańca, a mianowicie: walc angielski, tango albo swing.Taniec krajów arabskich został stworzony na dalekim wschodzie, a zainteresowanie nim urosło w dwudziestym wieku.

Najważniejszą charakterystyką tego typu stylu jest wiedza, iż czyni się go podczas istotnej uroczystości oraz – w przeciwieństwie do tańca europejskiego – wykonywany jest samodzielnie albo w większej liczbie osób. Najsłynniejsze tańce wschodnie to przykładowo Bharata Natyam oraz Hawajski.Taniec egzotyczny czerpie w głównej mierze z południa Ameryki. Rozdzielić go można w głównej mierze z powodu na terytoria, z jakich powstały, na przykład Hiszpania czy Portugalia.Taniec współczesny został stworzony najpóźniej głównie przez kolebkę USA. Standardowe dla tego rodzaju tańca jest to, iż może być tańczony bez osoby towarzyszącej, podczas disco albo jako fusion. Wszystkich tańców nauczy szkoła tańca Poznań pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Taniec etniczny, czyli narodowy, jest charakterystycznym tańcem dla różnorodnych grup etnicznych. Wyróżnia się ich wiele, a do najpopularniejszych zalicza się taniec meksykański, polski a także Country.

Scroll to Top