Kiedy potrzebna jest nam weryfikacja pisma?

 

Przez całe stulecia, ludzie zbierali autografy. Niektóre z nich dziś trafiły do ich wnuków, inne na aukcje i licytacje. W XXI wieku mamy ogromne zapotrzebowanie na tego typu rzeczy, a kolekcjonerzy fascynują się dosłownie wszystkim. Nie interesują ich jednak falsyfikaty, w grę wchodzą tylko oryginały.

Wiek podrabiania pisma

badanie pismaW XXI wieku przy użyciu wielu innowacyjnych metod, możemy tak naprawdę podrobić wszystko. Postarzamy meble na inny wiek, tworzymy repliki średniowiecznych mieczy, albo podrabiamy autografy. I tutaj do akcji wchodzi profesjonalny grafolog, którego zadaniem jest badanie pisma. Posiada on już zweryfikowane autografy, analizuje jak dana osoba się podpisywała i co ją wyróżniało. Podrabiający bowiem skupia się na perfekcyjnym wykończeniu takiego podpisu, przekopiowaniu liter idealnie. Grafolog może jednak wyczuć zbyt małą płynność, lub stwierdzić, że dana osoba w tym roku nie udzielała autografów. Mogła przykładowo w danym czasie mieć złamaną rękę, a sekretarka wykonywała wszelkie podpisy. Tak naprawdę pomimo takiego postępu technologicznego, wiele jesteśmy w stanie wyczytać z pisma. Niektóre falsyfikaty wydają się wręcz idealne, ale świat idzie do przodu, grafologia również. Przed pójściem do domu aukcyjnego z naszym cennym autografem, warto zweryfikować go u grafologa. Z certyfikatem autentyczności jesteśmy w stanie coś wskórać. Bez niego tak naprawdę podpis jest nic nie warty, a my byśmy marnowali tylko swój czas. Grafolog zatem czasem może nam bardzo pomóc, szczególnie jak autograf danej osoby jest wiele wart.

Każdy z nas z góry zakłada, że właśnie on posiada coś autentycznego. Jednak w dobie dzisiejszych czasów, takie myślenie jest ryzykowne. Ilość podrobionych autografów na naszym rynku rośnie i tylko grafolog może pomóc określić co jest prawdą.

Badania podejmie się http://www.e-grafolog.pl/