Tradycyjny zespół weselny czy nowoczesny DJ?

 

Oprawa muzyczna na weselu jest bardzo ważna, warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że na dzień dzisiejszy mamy dwie opcje, jeśli chodzi o jej zapewnienie. Warto wziąć tutaj pod uwagę zarówno tradycyjny zespół muzyczny, jak i dość nowoczesne rozwiązania jakim jest DJ na weselu.

Wesele – tradycyjnie z zespołem czy jednak z DJ-em?

zespół weselny kujawsko pomorskieZwolenników jednego jaki drugiego rozwiązania nie brakuje I w zasadzie trudno się temu dziwić, bo jakby nie patrzeć zarównano jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. I tak jeśli chodzi o zespół na wesele, to nie wątpliwą zaletą jest tu muzyka grana na żywo, co pomaga stworzyć niepowtarzalny klimat, jak i łatwiej jest dostosować ją do humoru i nastrojów gości weselnych. Zaletą tego rozwiązania jest także i to, że zespół może przygrywać tak na sali weselnej, jak i w czasie wyjścia z kościoła. Plusem są tu także tak zwane przyśpiewki oraz fakt, że większość zespołów prowadzi zabawy weselne. Na minus trzeba zaliczyć to, że jakość muzyki zależy od umiejętności samego zespołu, a co za tym idzie bardzo ważne jest to by wybrać odpowiedni zespołu. Dlatego jeśli potrzebny jest nam zespół weselny kujawsko pomorskie to warto sprawdzić lokalne blogi i fora o tematyce ślubnej, poczytać różne ogłoszenia itd. Tym sposobem może trafi nam się nazwa zespołu, który cieszy się dobrą opinią i jest często polecany. Dzięki temu będziemy mieć już jakiś obraz odnośnie jakości jego występów, niemniej samo spotkanie z wykonawcami jest tu także bardzo ważne, pamiętajmy o tym by zadać istotne pytania i jasno wyrazić swoje oczekiwania. Jeśli chodzi natomiast o DJ-a to największa zaletą tego rozwiązania jest fakt, ze jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze co dla wielu młodych par ma ogromne znaczenie, dodatkowo w tym wypadku nie musimy martwić się o jakość granej muzyki. Niemniej pamiętajmy, ze taki rodzaj muzyki ie każdemu pasuje, jak o i tym, ze w większości wypadków DJ nie pociągnie gości do zabawy, jak to jest w przypadku zespołu weselnego.

To czy lepszym rozwiązaniem jest zespół czy też DJ zależy od wielu indywidualnych czynników. Nim się jednak zdecydujemy na któreś rozwiązanie warto poznać wady i zalety obydwu i na tej podstawie określić, które jest lepsze dla nas.

Materiały w oparciu o stronę: http://glambeat.pl