Na co zwrócić uwagę kupując dywaniki samochodowe do skoda fabia?

dywaniki samochodowe skoda fabia

Kupując samochód i dywaniki samochodowe musimy być bardzo czujni, co powiedziałem już w poprzednim artykule, gdzie opisywałem gdzie zajrzeć, żeby zobaczyć, czy samochód nie jest składanym z dwóch. Są miejsca w bagażniku oraz miejsca, gdzie są dywaniki samochodowe, oraz oczywiście obejście dookoła i zobaczenie co i jak.

Co może być nie tak z dywanikami samochodowymi skoda fabia?

dywaniki samochodowe skoda fabiaDalej idąc musimy zainteresować się mechaniką. Co więc warto zrobić? Po pierwsze ważne, żeby silnik był zimny. Rozgrzany silnik prawie zawsze odpala. Zimny to już inna sprawa. Warto sprawdzić, luzy na kołach podnosząc samochód. Wtedy powie nam to dużo o jego eksploatacji. Inna sprawa to przejechanie się wciskając trochę więcej gazu, żeby sprawdzić, czy biegi nie wyskakuję. Oczywiście słuchajmy, czy nic nie puka w zawieszeniu(warto wyjąć dywaniki samochodowe skoda fabia, żeby lepiej słyszeć to co się dziej pod samochodem). Dodatkowo musimy sprawdzić, czy nie jest silnik sklejony na silikon, który zdążył się już rozlać. Warto też sprawdzić ruszając ostro maksymalnie w lewo lub prawo, czy przeguby nie są do wymiany. Metaliczny dźwiek może również stwierdzać, że łańcuszek rozrządu nadaje się do wymiany. Co więcej nie ma co patrzeć na datę wymiany oleju, ponieważ dostanie karteczki imitującej taką, jaką dostajemy u mechanika to żaden problem.

Oczywiście musimy też zwrócić uwagę, czy nic nie szarpie i najważniejsze, czy pod samochodem nie ma właśnie jakiejś kałuży wody lub co gorsza olej. Warto sprawdzić też zbieżność. Jak to zrobić? Wjechać w kałużę i przejechać się po czymś suchym. Doskonale zobaczymy, czy koła ustawiają się dokładnie w jednej linii.