Kompletna chemia samochodowa

Utrzymanie samochodu w idealnym stanie jest bardzo trudnym zadaniem, szczególnie jeżeli często korzystamy z pojazdu. Codzienne czyszczenie auta jest niemożliwe, dlatego lepiej nastawić się profesjonalne środki myjące, które dodatkowo zabezpieczają powierzchnie.

Jak stosować chemię samochodową?

dostawca chemii samochodowejNiemalże każde auto można doprowadzić do stanu idealnego, z tym że jedne będą wymagały więcej, a inne mniej wysiłku. O profesjonalnym myciu, polerowaniu i nabłyszczaniu najwięcej wiedzą pracownicy ręcznej myjni samochodowej, ponieważ każdego dnia wykonują te czynności przy użyciu najlepszych środków. Niemalże każdy dostawca chemii samochodowej posiada w swojej ofercie kosmetyki do pielęgnacji, mycia i konserwacji różnych elementów. Ich zastosowanie musi się odbywać zgodnie z zaleceniami producenta, ponieważ tylko wtedy mamy gwarancję uzyskania obiecanego efektu. Do podstawowych kosmetyków należy zaliczyć szampony w formie aktywnej piany lub płynu, pasty do polerowania karoserii czy woski nabłyszczające i wyrównujące powierzchnię do stosowania na mokro lub na sucho. Do czyszczenia felg znajdziemy specjalne spray’e lub pianki, podobnie jak do opon. Poza nadwoziem czyści się również podwozie, zwłaszcza przed sezonem zimowym, aby móc je odpowiednie zabezpieczyć przed korozją na skutek mrozu, wody i soli. W grupie popularnej chemii samochodowej znajdziemy także preparaty do czyszczenia tapicerki, foteli, klimatyzacji czy szyb. Dodatkiem do nich są przeróżne akcesoria ułatwiające pielęgnowanie i czyszczenie auta.

Każdy posiadacz samochodu musi o niego odpowiednio dbać, aby mógł nim jak najdłużej jeździć. Zaniedbane auta szybko chwyta rdza, a wnętrza niszczeją. Warto choć raz w miesiącu przy użyciu specjalnych środków chemicznych zadbać o samochód.

Scroll to Top