Kredki pastelowe

Jedną z wielu odmian kredek służących rozrywce, ale także rozwojowi artystycznemu są popularne „pastelówki”. Są to kredki chętnie wybierane przez rodziców, ponieważ należą do tych najbezpieczniejszych – nie mają ostrych zakończeń, posiadają żywe kolory, a ponadto ich użycie nie wymaga precyzji u dziecka.

Kredki o żywych barwach

kredki pasteleSpośród wielu kredek dostępnych na rynku, największą popularnością cieszą się te o najwyższym stopniu pigmentacji, czyli mówiąc krótko: te które gwarantują najbardziej intensywne kolory przy stosunkowo niewielkiej sile nacisku. Po co męczyć się, by wydobyć jak najlepszą barwę? Dzięki pastelom możemy otrzymać obraz jak żywy! Ponadto kredki pastele nie wymagają temperowania. Odznaczają się wyjątkową miękkością, znacznie większą niż w przypadku kredek ołówkowych. Będzie to bezpieczny produkt dla naszych najmłodszych pociech, lecz nie tylko – starsi miłośnicy rysunku odręcznego również stawiają pastele wysoko jeśli chodzi o preferowane narzędzie w codziennej pracy twórczej. Producenci artykułów plastycznych oferują ogromne zestawy z całą paletą barw i odcieni, a także gotowe szablony do obrysu. Ta odmiana kredek dzieli się na dwie kategorie: tak zwane pastele „suche” i „mokre”. Te pierwsze kruszą się i dają możliwość roztarcia tworząc niepowtarzalny artystyczny efekt impresji. Można więc dowolnie mieszać jeden kolor z drugim. Natomiast pastele mokre inaczej nazywane są olejnymi, za sprawą swojej konsystencji – dają wrażenie namalowania obrazu farbą, a ich intensywność tworzy piękne obrazki.

Korzystanie z takiego artykułu to czysta przyjemność. Bez względu na to, które z rodzajów kredek wybierzemy dla siebie lub naszych dzieci – będziemy mieli pewność, że przy odpowiednim zaangażowaniu możemy stworzyć istne dzieła sztuki.