kwiaciarnia

Kwiaciarnia pomysłem na dochodowy biznes

Otworzenie własnej kwiaciarni to jeden z najczęstszych pomysłów na własny biznes. Jednak wbrew pozorom, nie jest to praca “usłana różami”. Na szczęście jest kilka sposobów na to, aby ułatwić sobie start w tej branży.

Co warto wiedzieć zanim założymy własną kwiaciarnię

kwiaciarniaJeśli zdecydowaliśmy się na otworzenie własnej kwiaciarni, w której dominować będą wiązanki z kwiatów sztucznych, musimy pamiętać, że najważniejsze jest znalezienie odpowiedniej hurtowni, która będzie oferowała nam jak największy zakres usług. Współpraca z dobrą firmą pozwoli zaoszczędzić pieniądze oraz doda pewności, że materiały na których pracujemy są bardzo dobrej i sprawdzonej jakości. Na początek należałoby rozeznać się (na przykład na forach internetowych bądź portalach społecznych), czy w naszej okolicy znajduje się jakaś polecana hurtownia sztucznych kwiatów, z którą warto nawiązać współpracę. Opinie innych osób z branży, które mają często wieloletnie doświadczenie, pomogą nam znaleźć możliwie najlepszą ofertę, co ostatecznie pozwoli na pewniejsze zarządzanie firmą. Dlaczego warto nawiązywać współpracę z hurtowniami? Przede wszystkim są one bazą wiedzy na temat obecnie panujących trendów. Dzięki ogromnej ilości klientów (zazwyczaj na skalę krajową), doskonale wiedzą, które kwiaty są modne w danym sezonie i bardzo chętnie podzielą się swoimi spostrzeżeniami. To sprawi, że i w naszej ofercie znajdą się rośliny, które aktualnie są na topie.

Według wielu florystów, szczególnie polecana hurtownia sztucznych kwiatów to taka, która po dłuższej współpracy pozwoli na uzyskiwanie rabatów oraz darmowych dostaw w przypadku większych zamówień, co jest bardzo ważne przy budowaniu zawodowego zaufania. Pamiętajmy również, że założenie własnej firmy to nie tylko nasza indywidualna praca, ale również umiejętność doboru kontrahentów.