Łańcuszek ze złota dla każdej kobiety

 

Biżuteria towarzyszy ludzkości o tysięcy lat, czego potwierdzeniem są liczne znaleziska podczas prac archeologicznych. To, kto nosił najwięcej ozdób zależało nie tylko od okresu, ale też od danej kultury. Kiedyś biżuteria nie była tylko ozdobą, ale też wyznacznikiem przynależności do danych klas społecznych. Dominowały duże ozdoby, dziś stawia się raczej na minimalizm.

W modzie są delikatne łańcuszki

łańcuszek złotyMimo tego, że moda cały czas się zmienia, to daleko nam jeszcze do ilości i wielkości ozdób noszonych w niektórych epokach. Tym bardziej, że obecne trendy stawiają na minimalizm. Obecny sezon jest tego żywym przykładem. Jego królem jest łańcuszek złoty, najlepiej jak najcieńszy, zakładany zarówno na szyję, jak i na rękę czy nogę. Do łańcuszka doczepia się drobne wisiorki, których wybór jet przeogromny. Najmodniejsze są wisiorki w kształcie piórek, kotów, czterolistnej kończyny i oczywiście ponadczasowych serca. Jak widać więc panuje ogromna różnorodność. Zaletą cienkich łańcuszków ze złota jest to, że pasują praktycznie do każdej stylizacji. Są delikatnym uzupełnieniem stroju. Nadają kobiecości i subtelności. Do łańcuszków z wisiorkiem często w komplecie sprzedawane są kolczyki. Wśród nich zasada jest podobna- muszą być drobne, delikatne o konkretnym kształcie. Jeżeli więc zastanawiamy się na przykład nad prezentem na zbliżający się dzień matki, to na poważnie możemy przemyśleć zakup jakiejś drobnej biżuterii, na przykład w postaci subtelnego łańcuszka z wisiorkiem.

Ozdoby ze złota czy srebra są nieodłącznymi towarzyszami ludzkości od zarania dziejów. W obecnym sezonie położony został nacisk na subtelność i prostotę. W modzie są delikatne łańcuszki z wisiorkami, najlepiej wykonane ze złota. Pasują do praktycznie każdej stylizacji.

 

Scroll to Top