ławy rozkładane

Ławy rozkładane w nietypowej restauracji

Ostatnio miałam przyjemność być w nietypowej restauracji, która była zarazem kawiarnią i miejscem gdzie można było zjeść obiad. Jest to dosyć odważne połączenie w związku z czym raczej mało spotykane. Lokal do godziny dwunastej pełnił funkcję kawiarni.

Ławy rozkładane i zmiana w lokalu

ławy rozkładaneWiadomo, że wyglądem pomieszczenia nie mogą być takie same, chociaż by pod względem umeblowania. Jednak restaurator świetnie poradził sobie z tym problemem. Zastosował on ławostoły. Są to stoły rozkładane nowoczesne, które mogą być stolikiem kawowym, a po rozłożeniu normalnym stołem jadalnianym. Moim zdaniem, jest to super pomysł. Wiadomo, że obroty restauracji, gdzie wszyscy raczej przychodzą w porze obiadów nie są zbyt duże, ale rano z pewnością każdy chętnie usiądzie na wygodnej kanapie, przy małym stoliczku i napije się kawy czy zje jakieś ciastko. Natomiast od godziny trzynastej lokal się zmienia. Ławy rozkładane zmieniają rozmiar, wykłada się nowe serwetki i układa menu obiadowe. Lodówka z ciastem zostaje opróżniona a na jej miejsce stają zimne napoje. Wizyta w tej nietypowej restauracji natchnęła mnie do zmiany designu w moim domu. Z racji, że połączyłam kuchnie wraz z salonem jest on jednocześnie moją jadalnia. Przez to muszę mieć dwa stoły w mieszkaniu, jeden kawowy, drugi jadalniany.

Postanowiłam więc sprzedać jeden i drugi i za te pieniądze zakupić ławostół. Mój mąż stwierdził, że to świetny pomysł, w końcu uzyskamy trochę więcej przestrzeni, a rozłożenie takiej ławy na czas obiadu nie zajmuje wiele czasu.