Legendarne ramoneski ciągle w modzie

Historia kurtki motocyklowej zaczyna się w XX wieku, kiedy to Irving Schoot uznał, iż spróbuje projektować odzież wraz z bratem, dzięki czemu powstała ich mała spółka Schoot Bros. Dopiero w roku 1928 dzięki współpracy z firmą Beck Industries stworzyli pierwsze modele popularnych aż do dziś ramonesek, które noszone są niemal przez każdego.

Ramoneska modna od niemal 100 lat

kurtki skórzane męskie ramoneskiPewnie niewielu z nas wie jaka jest prawdziwa historia znanych w Polsce kurtek jako ramoneski, z kolei za granicą jako kurtki motocyklowe. Dzięki Irvingowi Schootowi oraz jego bratu możemy obecnie cieszyć się zakupem modnego produktu jakim są kurtki skórzane męskie ramoneski, aczkolwiek i damskie wersje się znajdą. Firma tych braci powstała na początku XX wieku, jednak to dzięki Beck Industries wyprodukowali tak hitowy produkt. Do tej pory zajmowali się szyciem płaszczy, a zlecenie na kurtkę dla motocyklisty przyjęli jako wyzwanie. Pierwsze modele były bardzo praktyczne. Skośny zamek osłaniający od wiatru podczas jazdy, kieszonka na zapalniczkę oraz skośne kieszenie, z których użytkownik mógł wszystko bardzo łatwo wyjąć. Dzięki pasowi z klamrą na dole jeszcze bardziej chroniły przed wiatrem. Niestety, przez wiele lat uznawane był za symbol buntowników i dopiero w ostatnich latach rozpowszechniły się już w innych wersjach kolorystycznych oraz fasonach. Teraz każdy może mieć ramoneskę w swojej szafie.

Jedną z najpopularniejszych kurtek w historii mody są kurtki motocyklowe znane w Polsce jako ramoneski. Są one doskonałym wyrobem chroniącym przed zimnem, deszczem i wieloma innymi czynnikami. Przy okazji dodają stylizacji charakteru, przez co osoba nosząca wygląda nieco bardziej zadziornie. Obecnie każdy z nas może nosić tą kurtkę, która ma bardzo ciekawą historię.