Łódź miastem kontrastów i dobrych lekarzy

Miastem kontrastów w Polsce, jest Łódź, każdy kto ją odwiedzi, zrozumie, że ulica Piotrkowska jest magicznym miejscem i sercem tego miasta.

Medycyna pracy na bardzo wysokim poziomie

medycyna pracyPołączenie nowoczesności z tradycją, restauracje, sklepy, klimatyczne industrialne miejsca, sprawiają, że warto tam bywać. Ale nie tylko dla tych wszystkich atrakcji warto tam zaglądać, ponieważ na tej ulicy znajdują się też przychodnie lekarskie z usług których korzystają mieszkańcy. Przychodnie w mieście Łódź, zatrudniają takich lekarzy jak: ginekolog, endokrynolog, kardiolog, lekarz medycyny pracy. Medycyna pracy ocenia zdolność zdrowotną pracownika do pracy na danym stanowisku. Kardiologia nosi miano królowej medycyny, może dlatego, że dotyczy serca czyli organu miłości. Kardiolog w Łodzi uświadomi nam, że kardiologia to nauka nie tylko o sercu, ale o całym układzie krążenia, tętnicach, żyłach i ciśnieniu krwi. Kardiologia zajmuje się nie tylko samym leczeniem, ale także promocją zdrowego stylu życia, prawidłowym odżywianiem i ruchem na świeżym powietrzu. Rzec można, że każdy lekarz kardiolog w Łodzi walczy z otyłością, cukrzycą swoich pacjentów, a wymienione czynniki nie dotyczą tylko dorosłych ale także dzieci. Inną dziedziną medycyny która zasługuje na szczególną uwagę i pomaga pacjentom prawidłowo funkcjonować, jest endokrynologia zajmująca się gruczołami produkującymi hormony. Lekarz endokrynolog zajmuje się chorobami takich gruczołów jak przysadka, tarczyca, przytarczyce, nadnercza i trzustka. Nieprawidłowe ich działanie prowadzi do groźnych chorób, nawet do nowotworów. Miasto Łódź ma słaby wynik jeśli chodzi o demografię w 2014 roku przyrost naturalny w Łodzi wyniósł minus 5,5, więc ilość lekarzy o specjalności ginekolog powinna być większa aby kobiety w ciąży miały łatwy dostęp do prawidłowej opieki.

Ginekologia oczywiście nie tylko zajmuje się ciążą i połogiem ale także chorobami kobiecego układu płciowego, więc żeby kobiety mogły urodzić dziecko muszą być przede wszystkim zdrowe.

Polecamy: Przychodnia Malinowa

Scroll to Top