Lustra drogowe w niebezpiecznych miejscach

Miejsca o niewielkiej widoczności dla kierowców, takie jak skrzyżowania dróg, wyjazdy z posesji, drogi wewnętrzne, przystanki autobusowe, czy też tramwajowe sprzyjają występowaniu kolizji oraz wypadków, dlatego też rozwiązanie, jakim są lustra drogowe cieszy się coraz większą popularnością.

Panoramiczne lustra poprawiają widoczność

lustro drogowe u 18aIch głównym zadaniem jest eliminacja martwych punktów, zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i ułatwienie poruszania się pojazdem. Lustro drogowe w znacznym stopniu może podnieść bezpieczeństwo na drodze. Bardzo często zdarza się, że nawet doświadczeni kierowcy mają problem z niebezpiecznymi sytuacjami, dlatego też rozwiązanie, jakim jest lustro drogowe u 18a spotykane jest coraz częściej przy skrzyżowaniach. Wypukłe lustro drogowe u 18a, o zwiększonym kącie obserwacji, stosuje się w miejscach, gdzie stojące przy drodze budynki, słupy, drzewa lub wyjazdy z posesji ograniczają widoczność kierującym pojazdami. Lustra drogowe muszą posiadać odblaskową krawędź w biało-czerwonym wzorze. Oprawa ta, wykonana z tworzywa sztucznego jest trwała. Posiadają wystarczającą wytrzymałość zapewniając jednocześnie niewielki ciężar i łatwość montażu. Na lustra drogowe najczęściej wybierane są lustra akrylowe. Ten rodzaj luster charakteryzuje się trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Do szczególnie ciężkich warunków stosowane są lustra podgrzewane elektrycznie lub posiadające specjalną powłokę i konstrukcję utrudniającą osadzanie pary wodnej i śniegu.

Podsumowując, lustra drogowe u 18a spełniają ważną funkcję w zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach poprzez zredukowanie martwych punktów w miejscach, gdzie jest ograniczona widoczność dla kierujących pojazdami. Powierzchnia lustra jest najczęściej wypukła i otrzymujemy pomniejszony obraz ale dzięki temu jest on panoramiczny i obejmuje znacznie większą przestrzeń, przez co zwiększa się pole obserwacji.