Magia trybun

Widowiska sportowe są to wydarzenia o niezwykłej popularności. Praktycznie od zarania dziejów cieszą się one zainteresowaniem ze strony miliardów ludzi na całym świecie, którzy z podobnym natężeniem przeżywają emocje. Owe uczucia często budują poczucie wspólnoty,a trybuny sportowe jednoczą, ale i czasem skłócają spokojnych na co dzień kibiców jak mało które znane miejsce.

Sinusoida emocji na stadionie

trybuny sportoweOsobiście miałem okazję wybrać się na mecz swojej ulubionej drużyny piłkarskiej, występującej w zagranicznych rozgrywkach. Czasem może wydawać się, że kultura dopingowania i wyrażania wsparcia dla swoich ukochanych barw klubowych w każdym zakątku świata jest zupełnie inna. Różnimy się przecież pod kątem językowym, kulturowym, temperamentem. Jednak wiecie co? To nie jest prawda. Gdy piłka jest już w grze, każdy z nas staje się taki sam. Tak samo przeżywa, tak samo wierzy w to, że to własnie jego ulubieńcy zaraz przełamią szeregi obronne przeciwnika i znajdą drogę do bramki. Chyba tylko trybuny sportowe i obecność na nich pozwala w pełni doświadczyć tego uczucia. Jeżeli tylko są one dobrze wyprofilowane, to z każdego miejsca na stadionie może nam się wydawać, że jesteśmy praktycznie na wyciągnięcie ręki od murawy. Jednak to już kwestia kunsztu po stronie architektów, projektujących obiekt. Przez ekran telewizyjny wprawdzie słyszymy reakcje ludzi na stadionie.

Jednak słyszeć to raz, a brać w tym wszystkich czynny udział to zupełnie coś innego. Obiekty sportowe to miejsca wyjątkowe, nieraz mogące poszczycić się długą i imponującą historią, której mogą pozazdrościć im niejedne obiekty sztuki. Prawdą jest,że wybudowanie tego typu budynku wiąże się z ogromnymi kosztami, ale przy odpowiednim zarządzaniu z jeszcze większymi zyskami.