Mocne deski na taras

 

Nie da się ukryć, że drewno jest materiałem budowlanym, który jest bardzo często używany w budownictwie. Niemniej jednak nie da się również ukryć faktu, że technologie związane z produkcją nowoczesnych materiałów bardzo się rozwijają. W związku z tym jakiś czas temu w użyciu zaczęły pojawiać się deski kompozytowe. Są to swoiste hybrydy drewnianych desek ze sztucznym materiałem zwanym WPC.

Solidne deski tarasowe

deski tarasowe kompozytowe producentPóki co najwięcej osób budujących tarasy używa do ich konstruowania drewna. Tyczy się to zarówno szkieletu jak i samej podłogi. Drewno jest materiałem o fantastycznych właściwościach ale nie da się ukryć, że nawet najlepiej wyheblowane deski mogą posiadać drzazgi oraz sęki. Taka deska niekoniecznie będzie estetycznie wyglądała na naszym tarasie. W związku z tym warto pomyśleć nad wyborem nieco innego materiału. Chodzi bowiem o deski tarasowe kompozytowe producent zaś zapewni Państwa, że będzie to świetny wybór. Na takie deski możemy nawet otrzymać gwarancję od wspomnianego producenta lub też od sprzedawcy. Deski tarasowe są po części związane z drewnem. Chodzi bowiem o to, że w składzie tych desek znaleźć można mączkę drzewną. Niekiedy stanowi ona aż 80% wszystkich składników. Deski z kompozytu niekoniecznie muszą jednak być związane z tarasem. Materiał ten z racji faktu, że do złudzenia przypomina on drewno to może być z powodzeniem używany do obijania ścian. Niekiedy spotkać się można również z tym, że takie deski trafiają na podłogę w altanach czy pod wiatami.

Ogólnie rzecz biorąc deski kompozytowe to materiał łączący w sobie estetykę oraz wytrzymałość. Stosując takie deski będziemy zwolnieni z konieczności stosowania impregnatów. W przypadku desek z drewna musielibyśmy zadbać o to by były one systematycznie konserwowane. Jeśli chodzi o deski na taras z kompozytu to wystarczy w zasadzie podstawowa pielęgnacja.