nagrobki

Nagrobki podwójne dla tragicznej pary

Cmentarze są pełne podwójnych nagrobków. Pod niektórymi można znaleźć rodzeństwo, całe rodziny, a czasem również pary. Jedną z takich par, złożoną w rzeźbionej trumnie z jednego wielkiego pnia, była para wytwórców nagrobków.

Nagrobki podwójne i luksusowe

nagrobkiIch historia zaczęła się całkowicie zwyczajnie. On pracował w kamieniołomie, ona lepiła śmieszne kotki z gliny, malowała je na psychodeliczne kolory i sprzedawała za drobniaki na tanie wino i bułkę z chlebem. Spotkali się pewnego dnia, ona jemu sprzedała wyjątkowo pokrzywionego kotka, on jej wręczył kamień z napisem Love. Od słowa do słowa, zaczęli pracować razem. Ona lepiła gliniane modele na abstrakcyjne nagrobki podwójne, a on je potem produkował z kamienia, który sam wydobywał w kamieniołomie. Ponieważ znajdował najlepszy granit, mogli tworzyć wspólnymi siłami ekskluzywne nagrobki o najbardziej pokręconych formach, jakie widziały wszystkie cmentarze świata. O dziwo, mieli bardzo wielu klientów i wkrótce przenieśli się bardziej dochodowy nagrobkowo rejon, czyli pod Warszawę. Ich nagrobki mazowieckie zyskały sporą popularność. Pewnego jednak dnia kawał granitu spadł mu na głowę i tak się zakończył jego żywot, a ona, rozżalona stratą ukochanego małżonka, wyrzeźbiła dla nich granitowy pomnik-nagrobek w formie kota i szybko umarła od żałości.
Wyjątkowy ekskluzywny nagrobek do dziś znaczy miejsce, w którym spoczywa ta wyjątkowa para. Tylko nieliczni jednak zdają sobie sprawę, jaka była ich historia i dlaczego nad ich grobem stoi kot, który wydaje się składać tylko z uśmiechu i pazurów