Najczęściej wybierane kabiny prysznicowe

W małych łazienkach, które spotykamy w większości mieszkań, bardzo ważne jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni. W każdym pomieszczeniu, a w szczególności w łazience, kluczową sprawą okazuje się nie tylko kwestia wizualna, ale przede wszystkim funkcjonalność. Jak chodzi o sprzęt do mycia, to bardzo rzadko w małych łazienkach wstawia się wanny. Królują w nich raczej prysznice.

Kabina prysznicowa w małej łazience

kabiny prysznicowe okrągłe z brodzikiemLudzie dzielą się na zwolenników pryszniców oraz na zwolenników wanien. Każdy z nich ma swoje argumenty za tym, dlaczego dany sprzęt jest lepszy. Tak naprawdę jest to kwestia gustu, ale często, podczas urządzania łazienek, w grę wchodzi raczej funkcjonalność, a gusta schodzą na dalszy plan. Szczególnie w małych łazienkach trzeba pójść czasem na kompromis. To właśnie w tych niedużych pomieszczeniach królują kabiny prysznicowe. Ze względu na to, że w małych łazienkach szuka się optymalnych rozwiązań, które zostawią nam jak najwięcej wolnej przestrzeni, najczęściej wybierane są kabiny prysznicowe okrągłe z brodzikiem w małych lub średnich rozmiarach. Takie okrągłe kabiny nie zajmują tyle miejsca co te, które opierają się na bardziej kanciastych kształtach. Jest też w czym wybierać, jak chodzi o technologie. Okrągłe kabiny potrafią być bardzo nowoczesne i wygodne. Wiele z nich ma wmontowane różne dysze, które pozwalają na korzystanie z prysznica łącznie z wodnym masażem. Jak chodzi o rozmiary takich okrągłych kabin, to też jest w czym wybierać.

Kiedy urządzamy małą łazienkę, to najlepiej jak zdecydujemy się na zastosowanie w niej kabiny prysznicowej. Pośród przeróżnych kabin, dostępnych na rynku, w małych łazienkach najczęściej stosuje się okrągłe kabiny, które zajmują najmniej miejsca, a są bardzo praktyczne i ładnie wyglądają.

Scroll to Top