Najlepsze siatki dla rolników

Rolnictwo to dość trudna branża, która często wiąże się z wieloma wydatkami i zwalczaniem różnych problemów. Jednym z nich jest ochrona uprawianych warzyw i owoców przed dzikimi zwierzętami, które w naszych uprawach widzą i często swój cel. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest zastosowanie solidnego i sprawdzonego ogrodzenia wokół pola gdzie prowadzimy uprawę.

Sprawdzone siatki leśne

siatki leśne olsztynObecnie już chyba każdy rolnik słyszał o czymś takim jak siatki leśne. Nazwa tychże siatek wywodzi się stąd, że początkowo stosowano je głównie do ochrony drzewek rosnących w szkółkach leśnych. Na dzień dzisiejszy siatki te często są oferowane rolnikom w przypadku zagrożenia związanego z powstaniem ewentualnych szkód związanych z wtargnięciem dzikich zwierząt. Jeśli chodzi o kwestię jaką są siatki leśne Olsztyn jest zaliczany do jednego z wielu miast, w którym możemy łatwo tego typu siatki nabyć. Na chwilę obecną bardzo często siatki leśne znaleźć możemy w marketach ogrodniczych. Sprzedawane są one w różnych wersjach, które różnią się od siebie głównie wysokością oraz wielkością oczek w siatce. Najniższa spotykana siatka leśna na wysokość półtora metra. Z kolei wersja najwyższa jaką udało mi się spotkać w sklepie miała 3 m wysokości. Tego typu zabezpieczenia idealnie spisują się nawet przed dużymi dzikimi zwierzętami takimi jak jelenie czy łosie. Siatki to najczęściej montuje się do słupków wykonanych z drewna.

Decydując się na montaż siatki leśnej do drewnianych słupków zawsze należy pamiętać o tym aby słupki te bardzo dokładnie zaimpregnować. W tym celu wiele osób stosuje przepalony olej pochodzący z silników spalinowych. Możemy również stosować impregnaty ze sklepu. Koszty związane z ogrodzeniem jakiegoś terenu przy użyciu siatki leśnej nie powinny być zbyt wysokie.