Najlepszy opał na rynku

Jakiś rok temu zamieszkaliśmy z mężem w domu. Była to dla mnie spora odmiana bo ja praktycznie całe swoje dorosłe życie spędziłam mieszkając w blokach. A jak się okazuje jest znaczna różnica. Są tego oczywiście plusy jak i minusy.

Palenie ekogroszkiem w piecu

ekogroszek śląskNajciężej było mi się przyzwyczaić do tego, że teraz trzeba będzie palić w piecu. Jednak w bloku nie ma tego typu problemów. Po prostu odkręca się grzejnik i jest ciepło. Nikt jakoś specjalnie się nad tym nie zastanawia skąd to się bierze i jak to wszystko przebiega. Teraz ja wiem dokładnie jak to wygląda. Z perspektywy czasu wiem też czym jest najlepiej palić w piecu żeby było to najbardziej korzystne ze względów ekonomicznych. Na pewno ekogroszek jest dużo lepszy i wydajniejszy od zwykłego węgla. Po prosty pali się dłużej a przy okazji nie powoduje takich korozji jak właśnie węgiel. Do tego jest też bardziej ekologiczny. Na początku z mężem o tym oczywiście nie wiedzieliśmy. Dopiero znajomy, który od zawsze mieszka w domu polecił nam ekogroszek śląsk, który jego zdaniem jest nie tylko najlepszy ale i najtańszy na rynku. Od tamtej pory nie paliliśmy już w piecu niczym innym. Jesteśmy jak najbardziej zadowolone z tego opału i nie ma sensu zmieniać go na inny. Jeśli chodzi o sezon grzewczy to naprawdę dobrze na tym wychodzimy. Ja wcześniej myślałam, że będzie to dużo droższe. A jednak nie jest tak źle. Dla mnie najważniejsze jest to, że jest w domu ciepło.

Bo nie wyobrażam sobie, że byśmy mieli mieć wo domu tak że byśmy musieli chodzić cały czas w ciepłych swetrach. Paląc tym opałem jest ciepło a przy okazji nie przepłacamy. Zakupem ekogroszku zajmuje się mąż. Ja wiem tyle, że jest on sprzedawany w workach i że jest to dosyć wygodne dla nas. W każdym razie my jesteśmy zadowoleni.