Najwyższej jakości sprzęt dedykowany oddziałom położniczym

 

Ciąża to cudowny okres oczekiwania, ale także okres wzmożonej troski o przyszłą mamę, a zwłaszcza o dziecko. Regularne wizyty u lekarzy pozwalają kontrolować prawidłowy przebieg ciąży i wszelkie czynności życiowe dziecka  w trakcie ciąży, jednak aby wyniki i diagnozy były jak najlepsze, potrzebny jest równie dobry sprzęt.

Zalety aparatu KTG marki Philips

aparat ktg philipsKTG, czyli kardiotokografia, jest jednym z podstawowych badań w położnictwie, pozwalającym na ocenę stany płodu. Badanie kardiotokograficzne umożliwia monitorowanie czynności serca płodu oraz czynności skurczowej macicy. Odbywa się to za pomocą podłączonej do aparatu peloty, którą umieszcza się na brzuchu kobiety ciężarnej. Dobry aparat do tego badania, taki jak aparat ktg philips, musi spełniać najwyższe wymogi (w tym odznaczać się jak największą czułością ), ale także być wygodny w obsłudze. Aparaty do zapisu badania kardiotokograficznego tej marki spełniają wszelkie wymagania stawiane przez pacjentkę i personel medyczny. W zależności od modelu, posiada peloty do monitorowania czynności serca płodu lub dwóch, a nawet trzech (przy ciążach mnogich), także pelotę do monitorowania skurczów macicy matki. Dużym plusem jest ich wodoodporność, dlatego śmiało można z nich korzystać podczas porodu w wodzie. System charakteryzuje się przejrzystością zapisu, ma wbudowaną weryfikację międzykanałową, dlatego możemy łatwo odróżnić, który zapis dotyczy matki, a który dziecka. Jest to duże udogodnienie dla personelu medycznego, który opiekuje się kobietą ciężarną. Duża gama pomiarów pozwala na dokładną ocenę aktualnego stanu matki i dziecka, a dodatkowym plusem jest możliwość podłączenia bezprzewodowego przetwornika, który umożliwia pacjentce swobodne poruszanie się.

Jest to sprzęt jak najbardziej specjalistyczny, który służy do monitorowania matki i dziecka w okresie porodowym i przedporodowym, dlatego jego skuteczność jest tak ważna. Często od tych właśnie zapisów zależy przebieg porodu, dlatego sprzęt musi sprostać wszelkim oczekiwaniom.

 

Scroll to Top