Niełatwy wybór łóżka dziecięcego

Chociaż noworodek, który pojawia się w domu ma około 60 cm długości, wybór rozmiaru łóżeczka to często niezła zagwostka dla rodziców. Większość z nich wybiera popularnie zwane dużym, łóżeczko w rozmiarze 140×70 cm. Sprawdź kiedy to ma sens?

Duże łóżeczko dziecięce

łóżko dziecięce 140x70Mając właściwie dwie możliwości wyboru dziecięcego łóżeczka, wielu rodziców decyduje się postawić w pokoiku swojej pociechy łóżko dziecięce 140×70 cm. Wymaga ono dodatkowego wyposażenia, jakim jest kokon niemowlęcy, który zapewni dziecku ciasnotę znaną z brzucha matki, ale pozwala na dłuższe wykorzystanie w przypadku szybko rosnących maluchów. Jednak mając duże łóżeczko można zamontować na nim przewijak, co usprawni przebieranie maleństwa. Zazwyczaj takie łóżeczka mają dodatkową funkcję, popularnie nazywaną funkcją tapczanu. Oznacza to, że po osiągnięciu konkretnych etapów rozwoju maluszka można je rozbudować. Na początek wystarczy opuszczenie materacyka na niższy poziom, aby przewracający się na boki maluszek nie wypadł. Gdy dziecko zaczyna stawać, rodzice mogą opuścić materacyk na najniższy poziom, tak aby stający przy szczebelkach maluszek nie mógł wyskoczyć. A przy okazji mogą wyjść kilka szczebelków, aby dziecko mogło samodzielnie wychodzi z łóżeczka. Trójstopniowa regulacja była znana z już dawniej. Obecnie do materacyka na najniższym poziomie dochodzi możliwość demontażu dłuższego boku łóżeczka i zamontowanie na jego miejscu barierki. Dzięki temu łóżeczko zamienia się we wspomniany tapczanik dla dziecka.

Mając do dyspozycji odpowiednią przestrzeń warto wykorzystać także możliwości łóżka dziecięcego i zamówić model z szufladą. Dzięki temu w łatwy sposób znajdziemy miejsce dla zapasowej pościeli czy cieplejszego kocyka. Wiele osób wraz z pościelą kupuje także materiałowy organizer na krótszy bok łóżeczka, aby pod ręką były oliwka i puder.

Scroll to Top