Nowoczesna waga sklepowa i jej funkcje

Proces ważenia towarów w sklepie bardzo zmienił się w ostatnich czasach wraz z wkroczeniem wag elektronicznych. Wyparły one prawie całkowicie wagi tradycyjne. Dzięki zastosowaniu elektronicznego systemu, cały proces przebiega sprawnie i bezproblemowo. Jakie funkcje posiada elektroniczna waga sklepowa i gdzie można z niej korzystać?

Elektroniczna waga występująca w różnych punktach

waga sklepowa casTego typu wagi mają małe i kompaktowe gabaryty. Dzięki temu można je łatwo przenosić z miejsca na miejsca w razie takiej potrzeby. Waga sklepowa CAS posiada bardzo czytelny wyświetlacz pokazujący wagę danego towaru. Może pracować praktycznie wszędzie dzięki zastosowaniu zasilania bateryjnego. Wagi tego typu spotkamy w bardzo wielu punktach sprzedaży detalicznej. Mogą to być punkty gastronomiczne oraz sklepy spożywcze. Oprócz handlu bardzo często wykorzystuje się je w magazynach. Służy ona ważeniu niedużego asortymentu dostępnego na magazynie oraz prawidłowemu jego konfekcjonowaniu. Waga może na przykład służyć do ważenia śrubek o jednakowej wadze. Dzięki jej funkcjom liczenia sztuk, możemy określić liczbę małych elementów, które mamy zamiar zważyć i zapakować. Waga tego typu zda również egzamin w środowisku aptecznym, gdzie mamy do czynienia z ważeniem leków. Posiada także funkcję limitu wagowego, pozwalającego nam kontrolować górną granicę wagi przedmiotów.

Wagi występują także w wersji wodoodpornej, która może być stosowana w obrocie handlowym narażonym na duże ilości wody np. w ważeniu zamrożonych produktów spożywczych. Do wag dodawane są specjalne szalki o różnej głębokości, na której możemy ułożyć produkty. Może być używana w ważeniu produktów sypkich lub np. karm dla psów, kotów czy innych zwierząt. Dzięki wysokim bokom jest bardzo stabilna.

Scroll to Top