Nowość- sauna na podczerwień

 

Sauna na podczerwień jest jednym z najlepszych rodzajów saun. Przede wszystkim niezbyt wysoka temperatura panująca w kabinie pozwala znacznie wydłużyć seans, co nie pozostaje bez odzewu ze strony naszego organizmu. Dziś przedstawię charakterystykę sauny na podczerwień znanej również jako Infrared lub infrasauna.

Sauna na podczerwień- korzyści

znany producent saun na podczerwieńNa początek ustalmy, że sauna na podczerwień jest nowością i wciąż zdobywa uznanie i popularność. Zanim wybierzecie się do tego rodzaju sauny warto zapoznać się dokładnie z jej działaniem, korzyściami, a także ze wskazaniami i przeciwwskazaniami. Zacznijmy od korzyści. Sauna Infrared cudownie wpływa na przyspieszenie procesu przemiany materii. Co za tym idzie? Nasz organizm naturalnie oczyszcza się z toksyn co pozwala mu znacznie lepiej funkcjonować. Co więcej,  sauny infrared producent twierdzi, że możemy także zwalczyć cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej. Dodatkowo ogrzewa mięśnie i stawy. Jest zalecana przez lekarzy i rehabilitantów, gdyż bardzo pomaga w leczeniu niektórych kontuzji. Inną zaletą regularnych seansów w saunie jest jej wpływ na wygląd skóry. Poprawia koloryt cery, pomaga walczyć z trądzikiem, a nawet regeneruje różne rany, oparzenia znacznie lepiej się goją. Jak korzystać z sauny? Co ważne należy przed seansem unikać ciężkich, bardzo tłustych potrwa i w szczególności alkoholu. Do kabiny wchodzimy jedynie z ręcznikiem. Seans może trwa około 40 minut.

Do podstawowych przeciwwskazań należy ciąża, lub bardzo ostre stany zapalne stawów czy skóry. W przypadku zażywania leków warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym zapytać o jego opinię. Warto dowiedzieć się, czy możemy spokojnie oddać się przyjemności korzystania z sauny, chodzi przecież o poprawę naszego zdrowia, a nie o działanie na jego szkodę.

 

Scroll to Top