Ochrona przeciw insektom

 

Nasz klimat jest dosyć specyficzny. Zimy bywają mroźne, a lata upalne, ale również niejednokrotnie wilgotne. Lato jest więc idealnym czasem dla komarów. Jeziora, stawy czy też inne zbiorniki wodne są idealnym ośrodkiem życia dla komarów, które rozmnażają się tam w bardzo dużych ilościach. W związku z tym, jeżeli chcemy w nocy schłodzić pomieszczenie otwierając okno, musimy spodziewać się niechcianych gości w postaci komarów.

Dom wolny od komarów

moskitiery bydgoszczNa szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu. Jeżeli chodzi o sprawdzone moskitiery to Bydgoszcz jest miejscem, gdzie są one szczególnie popularne. Moskitiera to rodzaj siatki z bardzo wąskimi oczkami, dzięki czemu komary, ani żadne inne insekty nie mają najmniejszej szansy na sforsowanie tej bariery. Moskitiery są wykonywane w wersji uniwersalnej, dopasowanej do standardowych wymiarów okien oraz są również robione na wymiar, w przypadku gdy posiadamy nietypowy kształt, bądź też rozmiar okien. Posiadają one sztywne ramy, dzięki czemu montaż jest naprawdę bardzo łatwy i każdy jest w stanie dokonać tego własnymi siłami. Moskitiery są przygotowane w taki sposób, ze hamują tylko i wyłącznie inwazję komarów, czy też innych insektów, w żaden sposób nie ograniczając dopływu powietrza, w związku z czym możemy swój dom, czy też mieszkanie chłodzić bezpiecznie. Są one również dostępne w bardzo konkurencyjnej cenie, w związku z czym praktycznie każdy może sobie na pozwolić.

Dobrze jest mieć świadomość, że istnieje niedroga i jednocześnie skuteczna ochrona przed komarami oraz innymi insektami. Stosowanie moskitiery nie wiąże się z praktycznie żadnymi skutkami ubocznymi. Okno dalej pozwala na dostęp świeżego powietrza do wnętrza, a w mieszkaniu nie pojawia się żaden nieprzyjemny zapach, związany z zastosowaniem środków chemicznych.