Odszkodowanie za szkodę komunikacyjną

Jakiś czas temu postanowiłem kupić swój pierwszy samochód, żeby móc dojeżdżać na studia wygodniej niż pociągiem, ponieważ z mojego domu rodzinnego do Gdańska nie miałem zbyt dobrego połączenia i podróż trwałą zdecydowanie dłużej, niż autem. Kupione przez mnie auto może nie było najwyższej klasy, ale jak na moje możliwości stanowiło spełnienie marzeń.

Likwidacja szkód komunikacyjnych na Pomorzu

szkody komunikacyjne pomorskiePierwsze podróże z domu do akademika potwierdziły mi, że dokonałem właściwego wyboru i ten rodzaj transportu jest zdecydowanie wygodniejszy, niż pociąg. Niestety, jakiś czas temu już będąc w Gdańsku w tył mojego samochodu wjechał inny kierowca i moje autko zostało uszkodzone. Na moje szczęście jeśli chodzi o szkody komunikacyjne pomorskie jest województwem, w którym proces likwidacji szkód przebiega naprawdę sprawnie. Wpływ na to z pewnością ma duża liczba mobilnych likwidatorów, którzy w krótkim czasie są w stanie ocenić wielkość szkody i określić wysokość odszkodowania. W moim przypadku na miejsce wypadku została wezwana policja, która sporządziła notatkę potwierdzającą winę drugiego kierowcy, co ułatwiło proces ubiegania się o odszkodowanie od ubezpieczyciela, w którym sprawca zawarł polisę OC. Cały proces likwidacji szkody przebiegł bardzo sprawnie i już w trzy tygodnie po zdarzeniu miałem pieniądze na koncie w kwocie, które pozwoliła mi na naprawienie szkody i dalsze użytkowanie mojego samochodu.

Każdemu właścicielowi samochodu zależy na utrzymaniu go w jak najlepszym stanie, dlatego każda stłuczka, zwłaszcza ta niezawiniona przez posiadacza samochodu jest bardzo stresująca. Dlatego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych pozwala na pokrycie tego typu szkód, dzięki czemu każda szkoda nie wynikająca z winy poszkodowanego zostanie pokryta ubezpieczeniem. 

Scroll to Top