Organizacja wesela – jak wybrać odpowiedniego dj’a

Wybór odpowiedniej scenerii muzycznej na wesele jest bardzo istotny, bo to od niej przede wszystkim zależne jest, jak dobrze spędzać czas będą goście. Typowo dobierana jest orkiestra, składająca się z dwóch czy trzech muzyków. Ostatnimi czasy sławą cieszą się jednak wodzireje a także DJ, którzy potrafią też dobrze rozbawić weselników.

Niżej krótki informator, w jaki sposób wybrać właściwą osobę na ślub, która zatroszczy się o niezapomnianą zabawę. Poszukiwania właściwego wodzireja bądź dobrego dj’a na wesele Gdańsk należy rozpocząć głównie przynajmniej sześć miesięcy przed weselem. Najprościej oraz najpewniej jest dobrać kogoś z rekomendacji, jeśli jednakże nie mamy takiej możliwości, powinniśmy szukanie rozpocząć od sprawdzania wielu baz przedsiębiorstw na serwisach ślubnych. Dobrym pomysłem jest także zarejestrowanie się na forum internetowe, gdzie mamy możliwość zapytać się użytkowników o porady czy opinie powiązane z daną osobą. Najlepiej jest wybrać 3 albo 4 osoby, z którymi postanowimy umówić się na osobiste spotkanie. O co musimy spytać DJ albo wodzireja? Po pierwsze, należy poruszyć sprawy techniczne, rozpoczynając od tego, jak wyglądać powinna zagadnienie jedzenia, ile wynosi stawka za możliwe nadprogramowe godziny zabawy (przy tym, czy w ogóle godzi się na taką możliwość), jaki ma ekwipunek nagłaśniający (lub czy samodzielnie powinniśmy o niego zatroszczyć się) a także na których instrumentach generalnie gra. Ważne jest też, czy wodzirej posiada inny sprzęt, w razie gdy główny uległ zniszczeniu. Inne zapytanie powinno odwoływać się do otrzymanych przez DJ referencji (najlepiej jest mieć sposobność przesłuchania nagrania filmowego z kilku wesel, których był prowadzącym). Przy okazji, trzeba zapytać o rozrywki, jakie jest w możliwości zagwarantować gościom i Państwu Młodym. Miejcie w pamięci jednak, że to Wasze święto, więc musicie przedstawić wodzirejowi osobistą wizję zabawy, oprawy muzycznej a także ewentualnych zabaw, które chcecie pominąć. Co przedstawić wodzirejowi?

Najistotniejsze aspekty to: lista muzyki, program imprezy, w jakich sytuacjach musi być puszczona właściwa muzyka, konkrety na temat sali na wesele, ilość i typ gości a także dane adresowe do osób zaufanych (przykładowo przyjaciół). Miejsca, w których możemy zamówić dobrych wodzirejów to na przykład województwo Pomorskie, Trójmiasto i Gdańsk.

Scroll to Top