Pajac dla malucha

Skompletowanie całej wyprawki dla malucha przeważnie pochłania od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych, zatem nie są to małe wydatki. Wybierając markowe, drogie rzeczy na pewno wydamy więcej, ale niejednokrotnie znajdziemy ich tańsze odpowiedniki.

W jakim wieku są stosowane pajacyki?

pajac niemowlęcy 92W całym kraju działa nawet kilkanaście tysięcy sklepów z artykułami dla niemowląt, które w swoim asortymencie mają  niemalże wszystko czego potrzebuje każdy maluch. Na pewno kupimy tam wózek głęboki i spacerówkę, łóżeczko z zabezpieczeniami, smoczki czy ubranka. Dla noworodków i niemowląt przeznaczone są rozmiary od pięćdziesiąt sześć do dziewięćdziesiąt osiem, ale często znajdziemy także nieco większe. Dla tak małych dzieci rodzice najczęściej kupują body, które są uniwersalne i można je zakładać na każdą okazję. Do spania najlepszy będzie pajac niemowlęcy 92, który stanowi jednoczęściową piżamę. Jego zaletą jest to iż nie trzeba go wkładać przez główkę, bo posiada rozpięcie z przodu na całej długości materiału. Pajace mają przeważnie długie rękawy i nogawki, a także zabudowane stópki, dzięki czemu maluch nie zmarznie w nocy, kiedy się odkryje. Jest to idealna piżama dla dzieci, które noszą pieluszki, ponieważ pajac utrzymuje ją we właściwym miejscu. Większość dzieci rozstaje się z pieluchą w wielu około dwóch – trzech lat, zatem potrzebne im będą nieco większe rozmiary pajacyków. Nie każdy sklep z odzieżą dla niemowląt je posiada, ale za to kupimy je w sklepach odzieżowych, które mają działy dla dzieci.

Na pewno w żadnej wyprawce nie może zabraknąć pajacyków, ponieważ stanowią najlepszą, jednoczęściową piżamkę dla niemowlaka. W większości przypadków są one wykonane w całości z miękkiej bawełny, która pozwala skórze oddychać, zatem maluchy się w nich nie pocą.