Parę zdań o wyposażeniu wnętrz sklepowych

Powiada się, że diabeł tkwi w szczegółach. Coś w tym jest, bo wielu z nas na szczegóły nie zwraca uwagi, choć są tak bardzo istotne. Wiemy, że coś nam się podoba, ale często nie potrafimy określić czemu. I odwrotnie: czasem czegoś nie lubimy z jakiegoś nieokreślonego bliżej powodu.

Kwestia wyposażenia sklepu jest bardzo istotna!

wyposażenie sklepówIdentycznie jest ze sklepami. Gdy idziemy do jednego, pasuje nam bardziej, mimo że w drugim znajduje się ten sam asortyment. Czasem nawet droższy. Jeśli zatem nie asortyment to co? Czy zwróciliście, Państwo, kiedyś uwagę na wyposażenie sklepów? Jakże mało istotny – na pierwszy rzut oka – element. Jakże jednak ważny. Czy sądzicie, że istotna jest wielkość półek, wysokość regałów czy kolory mebli? Jeśli tak to nie mylicie się. Białe apteczne szafki czy drewniane szuflady na pieczywo będą zdecydowanie lepsze niż szary plastik. Sklep odzieżowy dla kobiet to miejsce, w którym musi ona poczuć się dobrze. Jeśli wyposażony jest odpowiednio, to nawet jeśli nie kupi tym razem, to wróci do niego następnym. Czy trafiliście kiedyś do butiku, który był wyposażony w zbyt małą liczbę wieszaków? Ubrana ściśnięte, zbyt blisko siebie? A może krzywy manekin sklepowy źle na Was patrzył? Sklep spożywczy musi kolorystycznie być weselszy od sklepu z artykułami metalowymi. W dzisiejszych czasach nie ma problemu z wyborem wyposażenia – jest aż za duży, momentami. Półki, regały, szafki, wieszaki, kosze… do wyboru, do koloru. Ważne, by wyposażenie sklepu było odpowiednie do jego asortymentu – musi współgrać – i by podkreślało mocne strony sklepu.

Ze sklepem jak z domem. Trzeba czuć się w nim dobrze. Jeśli czujemy się dobrze w jakimś miejscu, chcemy tam więcej spędzać czasu, chętniej do niego wracamy. Oczywiście, na równi z wnętrzem, istotna jest obsługa klienta. Ta również potrafi zdziałać cuda.