Pierwsze badanie tomografem naszego psa

 

Jakiś czas temu ukochany zwierzak naszej rodziny, Tofik znacznie schudł. Wybraliśmy się do weterynarza i okazało się, że musimy skorzystać z tomografu dla psa, ale jak się okazało, w najbliżej okolicy żaden gabinet nie posiadał takiego sprzętu. Na szczęście udało nam się znaleźć miejsce, w którym mogliśmy poddać badaniu psa. Przeprowadzone badanie pomogło w diagnozie.

Tomografia komputerowa pozwala na szybką i dokładną diagnozę

tomograf dla psaBardzo się cieszę, że udało znaleźć się gabinet weterynaryjny, w którym udało się szybko wykonać badanie Tofika. Badanie wykonaliśmy jak najszybciej się dało – oczywiście musieliśmy poczekać jeden dzień, by odpowiednio przygotować psa. Tak samo jak dla ludzi, tomograf dla psa jest urządzeniem, które bardzo pomaga w diagnostyce wielu schorzeń i chorób. Niestety, badanie tomograficzne dla zwierząt nie jest standardem w wielu przychodniach weterynaryjnych. Jednakże z tego co usłyszałam od lekarza przeprowadzającego badanie, gabinetów posiadających tomograf jest teraz o wiele więcej niż jeszcze kilka lat temu. Samo badanie jest oczywiście bezbolesne, ale pies musi być do niego odpowiednio przygotowany. Tofik przed badaniem nie mógł jeść kilkanaście godzin oraz posiadać aktualne wyniki krwi. Jeżeli chodzi o picie to pies na dwie godziny przez badaniem musi powstrzymać się od picia. Wyniki badania okazały się dobre – Tofik nie ma żadnych problemów neurologicznych.

Cała rodzina odetchnęła z ulgą kiedy okazało się, że Tofik nie jest poważnie chory. Weterynarz podejrzewał problemy neurologiczne, na szczęście badanie tomografem wykluczyło taką możliwość. Wystarczyło kilka zastrzyków wzmacniających oraz regularne podawanie witamin naszemu psu. Jest on teraz zdrowy, jak ryba i wrócił do swojej normalnej wagi.